Yeni Lastik Teknolojisi : Bridgestone Enliten

Bridgestone Enliten teknolojisi ile üretilen lastikler, standart orijinal ekipman lastiğiyle aynı aşınma ömrünü sağlarken aracın CO2 emisyonlarının azaltılmasına katkıda bulunuyor. Yenilikçi hafif lastik teknolojisi ile üretimde kullanılan malzeme ve lastiklerin yuvarlanma direnci önemli ölçüde azalıyor. Otomobil üreticilerine, sürücülere ve çevreye fayda sağlayan inovasyon , aynı zamanda sürüş keyfini artırmak için aracın manevra kabiliyetini ve direksiyon hâkimiyetini arttırıyor.

Bridgestone Enliten Lastik Teknolojisi Yakıt Tüketimini Azaltıyor

Bridgestone Enliten , firmanın verimlilik ve sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak için kullandığı yeni inovasyon . Yeni lastik teknolojisi , bir binek araç lastiğinin yuvarlanma direncini, standart premium yaz lastiklerine oranla ortalama yüzde 20 azaltıyor. Bu gömülü Enliten teknolojisine sahip lastikler, yanmalı motora sahip araçların yakıt tüketimini ve CO2 emisyonlarını azaltmaya yardımcı olurken elektrikli araçlarda pil ömrünü uzatmayı sağlıyor. Bridgestone bu teknoloji sayesinde daha çevre dostu ve daha az yakıt tüketen lastikler sunuyor.

Enliten Lastik Teknolojisi Yüksek Performans Sağlıyor

Enliten lastik teknolojisi , standart premium binek araç yaz lastiklerinin ağırlıklarının ortalama yüzde 10 azaltılmasını sağlıyor. Bu, sadece lastikleri üretmek için daha az hammaddenin kullanılmasını sağlamakla kalmıyor; aynı zamanda yuvarlanma direncinin azalmasına da katkıda bulunuyor. Bridgestone tarafından geliştirilen inovasyon ile lastik ömründen veya güvenliğinden herhangi bir ödün vermeden tüm bunları başarılabiliyor. Teknoloji, aynı zamanda lastiklerin daha yüksek manevra kabiliyeti sunmasını sağlıyor.

Bridgestone Sektöre İnovasyon Sunuyor

Bridgestone Enliten lastik teknolojisi , lastik tasarımı ve üretiminde yenilikçi bir yaklaşıma dayanıyor. İnovasyon , yüksek kilometre ömrü ve daha az malzeme ile daha fazla dayanıklılık sağlayan bir lastik bileşiği kullanılarak ortaya çıkarılıyor. Bridgestone EMEA’nın CEO ve Başkanı Paolo Ferrari: “Daha sürdürülebilir yaşamak, bu gezegendeki her insanın ve işletmenin sorumluluğudur. Örneğin, Bridgestone’da yaptığımız her şey sürdürülebilirlik stratejimiz olan ‘Hizmet Etme Yolumuz’a katkıda bulunmalıdır. Tabii ki, müşterilerimizin kendi inisiyatifleri var ve ortakları olarak hedeflerine ulaşmak için en iyisini yapmalarına yardımcı olmaktan sorumluyuz. 2050 ve sonrasında tamamen yenilenebilir ve sürdürülebilir hammaddelerden ürünler üretmek için uzun vadeli çevresel vizyonumuz doğrultusunda çalıştığımızdan dolayı Bridgestone Enliten ileriye doğru atılmış büyük bir adım.”