Sailun Lastikleri Sürdürülebilirlik için BM Küresel İlkeler Sözleşmesine Katıldı

Sailun lastikleri, küresel şirketlerle birlikte sürdürülebilir bir geleceğin geliştirilmesine aktif olarak katkıda bulunan ilk Çinli lastik üreticisi olarak tarihi bir dönüm noktasına işaret eden Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne (UNGC) resmi katılımını gururla duyurdu. 2000 Yılında dönemin BM Genel Sekreteri Kofi Annan tarafından başlatılan UNGC, stratejileri on evrensel ilkeyle uyumlu hale getiren ve BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini (SDGs) destekleyen küresel bir kurumsal girişimdir.

ESG Taahhüd: Sailun Lastiklerinin Proaktif Yaklaşımı

2004 Yılında BM, Sailun lastik üreticisinin sürekli olarak benimsediği Çevresel, Sosyal ve Kurumsal Yönetim (ESG) kavramını küresel ölçekte tanıttı. Şirket, ESG ilkelerine bağlılığını vurgulamakta ve Çin’in 2030 yılına kadar karbon emisyonlarını en üst düzeye çıkarma ve 2060 yılına kadar karbon nötr olma hedefini aktif olarak desteklemektedir. Sailun, çevre dostu malzemelere, eko-ürün geliştirmeye ve yeşil teknolojilere odaklanarak ulusal olarak tanınan yeşil fabrikalarla bir “yeşil üretim sistemi” uygulamıştır.

Sailun Lastiklerinin Yenilikçi EcoPoint3 Teknolojisi Nedir?

Sailun lastiklerinin EcoPoint3 teknolojisinin geliştirilmesiyle çevresel sürdürülebilirlik alanındaki önemli başarısı ön plana çıkıyor. Bu yenilik, geleneksel karbon siyahının kısmen çevre dostu silikon dioksit “nanofiller” ile değiştirildiği yeni kauçuk bileşiklerinin kullanılmasını içermektedir. Sonuç, yuvarlanma direncinde önemli bir azalma, binek lastikleri için en yüksek Avrupa işaretleme standartlarını karşılama ve Çin Kauçuk Endüstrisi Birliği tarafından kamyon lastikleri için en yüksek performans kriterlerini karşılamaktadır.

UNGC Katılımı Sailun Lastikleri Tarafından Oldukça Önemseniyor

Sailun lastikleri, on yılı aşkın bir süredir ESG ilkelerini günlük faaliyetlerine tutarlı bir şekilde entegre ederek sürdürülebilirliğe desteğin altını çizmektedir. Şirket, yıllık sosyal sorumluluk ve ÇSY raporları yayınlayarak şeffaflık sunmaktadır. Yönetim Kurulu’na bağlı strateji ve sürdürülebilir kalkınma komitesi de dahil olmak üzere özel bir sürdürülebilirlik yönetim yapısı, etkin çevresel, sosyal ve kurumsal yönetim uygulamalarını teşvik etmektedir. Sailun lastik üreticisi, UNGC’ye katılmayı, sürdürülebilir kalkınmayı teşvik etme ve sosyal sorumluluklarını yerine getirme konusundaki çabalarının tanınması açısından çok önemli bir olay olarak görmektedir. Aralarında Giti, Hankook lastikleri, Michelin lastikleri, Nokian, Pirelli lastikleri ve Yokohama’nın da bulunduğu diğer önemli lastik şirketleri de UNGC üyesidir.

Sailun Lastik Üreticisi Hangi Konularda Destek Sağlıyor?

Sailun lastikleri, çalışanlarına ve topluma olan bağlılığını vurgulayarak şirket içinde güven ve saygı kültürünü teşvik etmektedir. Çalışanların refahına kendini adamış olan şirket, 2023 yılında 320.000’den fazla çalışanın yararlandığı 6.000’den fazla eğitim gerçekleştirmiştir. Sailun lastikleri, ciddi hastalıklar veya kaza sonucu yaralanmalar sırasında çalışanları ve ailelerini desteklemek için özel bir fon oluşturmuştur. Ayrıca şirket, afet yardımlarına, eğitim kurumlarına ve yoksullukla mücadeleye yönelik hedeflenen çabalara katkıda bulunarak dış girişimlere aktif olarak katılmaktadır.