Kumho Lastikleri ve Blatco Arasında Teknoloji Ortaklığı Anlaşması

Kumho lastikleri ve Blatco (Black Arrow Tire Company) Suudi Arabistan’da bir lastik fabrikasının inşası için teknoloji ortaklığını resmileştirdi. Kumho lastik üreticisinin basın servisinden yapılan açıklamaya göre, anlaşma Saudi Blatco’ya Kumho teknolojilerini kullanması için 20 yıllık bir lisans veriyor ve öncelikli olarak binek araç lastiği üretimine odaklanıyor.

Kumho Lastikleri Ar-Ge Merkezi’nde İmza Töreni Düzenlendi

Kumho ve Blatco arasındaki iş birliği ilk olarak 2022 yılında duyuruldu ve son imza töreni Kumho lastik üreticisinin Güney Kore’nin Yongin kentindeki ana araştırma ve geliştirme merkezinde gerçekleşti. Etkinliğe Suudi Arabistan’ın Güney Kore Büyükelçisi Sami Alsadhan, Blatco Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alwahibi ve Kumho CEO’su Chung Il-taek gibi önemli isimler katıldı.

Vizyon 2030 Desteği Kapsamında Lastik Fabrikası Kurulacak

Suudi Arabistan hükümetinin Vizyon 2030 kalkınma girişimi tarafından desteklenen Saudi Blatco’nun lastik fabrikası inşaatını 2027 yılına kadar tamamlaması planlanıyor. Üretilen tüm Kumho lastikler, Suudi Arabistan pazarını ve daha geniş Orta Doğu bölgesini hedefleyecek.

Kumho Lastikleri, Orta Doğu Pazarında Stratejik Hamle Sergiliyor

Kumho lastik üreticisinin CEO’su Chung Il-taek, Suudi Arabistan’ın Orta Doğu’daki en büyük lastik pazarı olduğunun altını çizerek, istikrarlı büyümeyi ve gelecekteki gelişim için üretime yapılan yatırımların arttığını vurguladı. Blatco ile iş birliği, teknolojik rekabetçiliği sergilemek ve Orta Doğu pazarında sürekli satış büyümesi için bir temel oluşturma adına fırsat olarak görülüyor ve bölgenin otomotiv endüstrisi üzerinde daha geniş bir etki yaratmayı hedefliyor. Blatco CEO’su Adel Al Masoud ortaklık sayesinde yüksek kaliteli ürünler üreteceklerine inandıklarını ifade etti ve yılda 15 milyon lastik üretme gibi iddialı bir hedefle önümüzdeki yıl inşaata başlama planlarını doğruladı.