Bridgestone Kyobashi Müzesi’nde Yer Alacak

Bridgestone, Tokyo’daki Kyobashi Müzesi’nde Bridgestone Cross Point’in (BXP) açıldığını duyurdu. BXP, Bridgestone’un müşterileri ve ortakları arasında açık işbirliğini sağlayacak. Merkez, Japon lastik devinin; hareket hâlindeki bir dünya için gelişmiş, sürdürülebilir çözümler sağlayacak inovasyon, tasarım ve marka projelerini yürütmesine yardımcı olacak.

Çok Amaçlı Bridgestone Merkezi 2020’de Açılıyor

Planda 21. katta, çeşitli iç ve dış paydaşlarla yaratıcı etkileşimi teşvik etmek için etkinliklere, seminerlere, forumlara ve daha fazlasına ev sahipliği yapacak çok amaçlı bir açık alana yer veriliyor. Ek olarak; birinci kat, Bridgestone’un yenilik ve çözüm girişimlerini halka tanıtmak için sokak düzeyinde bir galeri görevi görecek. Her iki alanın da 2020 yılında açılması planlanıyor. BXP, Bridgestone’un gelecekteki nesiller için gelişmiş mobilite ve sürdürülebilir çözümler konusunda lider olma hedefi için tasarlanmış bir dizi inşaat projesinin parçası.

BXP, Bridgestone’un Yenilikçiliğini Güçlendiriyor

BXP, Bridgestone’un tasarım yenilikçiliğinin yeni merkezi olacak. Kodaira, Tokyo ve Yokohama’daki ilave yenileme faaliyetleri, şirketin teknik araştırma, geliştirme ve test etme yeteneklerini geliştirecek. Bu projeler, Bridgestone’un; “Üstün Kalite ile Topluma Hizmet Verme” misyonuyla uyumlu bir değer yaratacak.

Bridgestone’un Topluma Hizmet Misyonu

BXP’nin kurulacağı  Tower Kyobashi Müze’si, daha önce Bridgestone’un küresel merkezi olarak hizmet veren bölgede Temmuz 2019’da tamamlanan yeni bir bina. Artizon Müzesi (eski adıyla Bridgestone Sanat Müzesi), bu yeni bina içerisinde Ocak 2020’de açılacak. Sanat ve tasarım arasındaki bu yakın ilişki, Bridgestone’a yaratıcı işbirliğini geliştirmek ve toplumun ilerlemesine katkılarını iletmek için ideal bir ortam sunuyor.