Goodyear Powerload Lastik Deseni Kuzey Amerika’da Sunuluyor

İnşaat, yükleme, lojistik destek ve peyzaj uygulamaları için tasarlanan Powerload lastik portföyü, Goodyear tarafından Kuzey Amerika pazarlarında piyasaya sürülüyor. Goodyear Powerload Lastik serisi, zorlu iş senaryolarında performans sağlamak için yüksek düzeyde dayanıklılık ve çekiş gücünden yararlanıyor.

Amerikan Lastik Üreticisi Goodyear Powerload Serisini Nasıl Tasarladı?

Goodyear Powerload deseniinde yer alan teknolojiler arasında, lastiğin omuz ve yanak bölgelerinde gelişmiş kesilme direnci ve gövde koruması için Smooth Guard Teknolojisi ve lastik ile jant arasındaki alana toprak veya diğer nesnelerin girmesini önlemek için flanş kapağı koruması yer alıyor. Diğer önemli tasarım özellikleri arasında, daha fazla denge ve manevra kabiliyeti için güçlendirilmiş yanak yapısı ve yükleme işlemlerini gerçekleştirirken kepçenin daha az sallanması yer alıyor. Lastiğin yönsüz sırt tasarımı mükemmel ileri ve yanal çekiş ve kendi kendini temizleme özellikleri sağlarken, derin omuz diş derinliği lastiğin hizmet ömrü boyunca daha yüksek kilometre performansı ve operatöre saat başına daha düşük maliyet sunuyor.

Goodyear Powerload Elektrikli Araçlar İçin Uyum Sağlayacak mı?

Goodyear Powerload lastiği şu anda 365/80R20, 365/70R18, 405/70R18 ve 405/70R20 ebatlarında mevcuttur. Amerikan lastik üreticisi Goodyear, 2023’ün sonlarında mevcut ebatların sayısını artırmayı planlıyor. Powerload lastikleri ayrıca elektrikli, benzinli veya dizel motorlu araçlara takılabilecek şekilde üretilerek elektrikli sürüşe hazır oluyor.

Goodyear Kullanıldığı Yerde Üretkenliği Artırmaya Yardımcı Olacak

Goodyear Lastikleri Amerika Global OTR Genel Müdürü Loic Ravasio, “Powerload serisi, yeni seriye dahil edilen özel olarak tasarlanmış özellikler ve yenilikçi teknolojiler sayesinde her türlü uygulamaya çok yönlülük ve dayanıklılık kazandırıyor” dedi. “Hiç şüphesiz Goodyear Powerload, kullanıldığı her yerde üretkenliği ve verimliliği artırmaya yardımcı olacaktır.”