Dunlop

Dunlop lastik üretimleri hakkında dünya çapında çok sayıda yeniliğe öncü olabilmiş, her çeşitli hava koşulunda ürünlerinin en iyi performansı verebilmesi üzerine mühim Ar-Ge yatırımları yapmakta olan bir lastik üreticisi şekilde karşımıza çıkmaktadır. Motor sporları dalında dünya çapında düzenlenmekte olan aktivitelerde en mühim oyunculara ev sahipliği yapmakta olan Dunlop spor ekibi, firmanın markalaşması ve dünyaca tanınması konusunda çok aşırı büyük bir role ve ciddiyete sahiptir.

Asimetrik sırt deseni tercihi ile farkını ortaya koyan Dunlop, bilhassa sıvı temaslı yüzeylerde sağladığı üstün yol tutuşu ve güvenlik imkânı ile fark yaratmaktadır. ayrıca kesintisiz orta dişlerinin sağladığı stabil, enfazla hassasiyetteki lastik tepkimesi sağlaması da sunduğu özellikler içinde mühim olanlardandır. Dunlop çeşitli yol tiplerinde başarılı olabildiğini kanıtlamış bir firmadır. öyle ki üretmekte bulunduğu oto lastik modelleri düz biçimde yollarda sunduğu manevra kabiliyetini ve performansı, virajlı yollarda da göstermeyi başarabilmektedir. Dunlop oto lastikleri başka oto lastik firmalarının üretmekte bulunduğu aynı ebatlı lastiklere nazaran yüzde dört ila yüzde sekiz içinde daha geniş bir münasebet yüzeyine sahiptir ki bu sayede yol tutuşunun stabilitesini ve direksiyon hareketlerine verilen tepkilerin daha hızlı olmasını sağlamaktadırlar.

Hızlı manevraları güçlü ve güvenli bir şekilde yapabilmenizi sağlayan, önceliği sürüş güvenliği olan Dunlop lastiklerini birçok şirket temel lastik seçimi olarak görülmektedir. Dunlop Sp Sport 01 serisi ile üstün performans meselesi için adını duyurmakla beraber güvenliğin de ön planda olması nedeni ile araçlarından yüksek hız bekleyen insanlar için bir öncelikli tercih haline gelmiştir. Dunlop Sp Sport Lm 703 ve Dunlop Sport Maxx serileri de bu alanda başarıyı yakalamanın yanı sıra, yenilikçi teknolojileri de barındırabiliyor olmaları nedeni ile hızlı vasıta kullanmayı seven insanların gözdeleri biçimine gelmişlerdir.

Bunun yanı sıra geniş yüzeyleri nedeniyle görsel manada da beğeni toplamakta olan Dunlop oto lastikleri, oldukça çok lüks araçta da güvenli, yüksek performanslı ve görsel başarıyı elde etmekte olan ürünler şekilde tercih edilmektedir. yurdumuzda de oldukça çok bayi ve satış ofisine sahip olan Dunlop, özellikle Nissan bu gibi kuvvetli ve ağır araçlar üretmekte olan kurumlar tarafından öncelikli seçim şekilde karşımıza çıkmaktadır.