Goodyear Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası‘nı Destekliyor

Goodyear, yaklaşık yirmi yıldır Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası’nın (ETRC) bir parçası. Tüm takımlara sağlanan Goodyear kamyon lastikleri, 0’dan 100 km hıza 5 saniyede çıkabilen 5.500 Nm’lik muazzam torka sahip araçlarda kullanılıyor. Goodyear, FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası’nın genişletilmiş taahhüdünü sürdürüyor. ABD menşeili premium lastik üreticisi, yarının yıldız sürücülerini destekleyen Goodyear Cup’ın devamı ile ETRC’deki yeni yeteneklere desteğini sürdürmekten gurur duyuyor. Goodyear Cup, eski şampiyonlar ve önceki sezonun ilk sekizi gibi sürücüler hariç, yalnızca ETRC’deki daha az deneyimli sürücülere açık. Bu, gelecek vaadeden yarışçılara medyanın daha fazla ilgisini çekme; kendi ödülleri ve puanları için rekabet etme fırsatı veriyor.

Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası’nda Genç Yetenekler Destekleniyor

Goodyear Avrupa Ticari Pazarlama Direktörü Maciej Szymanski: “Goodyear, motorsporları alanında küresel çapta ön saflarda yer alıyor. Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası ile uzun süredir devam eden bir bağlılığımız var ve gelecek yeteneklerin teşvik edilmesinde, kutlanmasında rol oynayabilmekten gurur duyuyoruz. Goodyear Cup; geleceğin yıldızlarına, sponsorlarına ve partnerlerine daha fazla dikkat çekecek.”

Avrupa Kamyon Yarışları Birliği (ETRA) Genel Müdürü Rolf Werner: “Promoter’s Cup’ın isim sponsoru olarak Goodyear’ı tekrar ağırlamaktan çok memnunuz. Goodyear, değerli bir uzun vadeli ortak ve Chrome sürücü kategorisindeki taahhütlerinin genişletilmesi, zor zamanlarda spora verdikleri desteğin altını çizen güçlü bir sinyal.”

Goodyear Kamyon Lastikleri Nasıl Performans Sunuyor?

Yarışlarda kullanılan Goodyear kamyon lastiği, yol kullanımı için sunulan pek çok ürün ile aynı olarak 315/70R22.5 ölçüsüne ve aynı karkas teknolojisine sahip. Bununla birlikte; lastiğin asimetrik tasarımı benzersiz. Tasarım, zeminle temas hâlinde en iyi basınç dağılımı, mukavemet ve en iyi performansı sağlamak için optimize edilmiş durumda. 5,1 mm’lik oluklar en verimli şekilde su tahliyesine izin veriyor. Bununla birlikte; kuru zeminde optimum yol tutuş ve fren performansı ile yüksek çekiş gücü sağlamak için sağlam bloklar ve %89’luk temas yüzeyi sunuluyor. Bu yarış lastikleri, beğenilen KMAX-GEN 2 ve FUELMAX-GEN 2 serileri de dahil olmak üzere yüksek teknolojili Goodyear kamyon lastikleri üzerinde çalışan ekip tarafından geliştiriliyor.

Goodyear Kamyon Lastikleri Dayanıklılık Sağlıyor

Szymanski: Goodyear kamyon lastiği geliştirme alanındaki lider konumunu korumaya yardımcı olmak için yarış pistinden ve yoldan alınan bilgilerin ilgili uzmanlar arasında kolayca ve hızlı bir şekilde aktarılmasını sağlıyor. Yollarda kullanılan Goodyear kamyon lastikleri; yüksek kilometreler kateden filolarla başa çıkmak, arıza süresini ve ayrıca yoğun şehir içi dur-kalk kullanımını azaltacak güce ve dayanıklılığa sahip olmak zorundadır. Bu lastikler, kademeli olarak Goodyear’ın Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası deneyiminden gelen teknolojiyi kullanıyor. Motorsporları, mühendislerimize gelişmiş malzemelerin yüksek hızlara, kaldırım sürtmesine, yüksek sıcaklıklara, ağır frenlemeye ve devasa tork değerlerine nasıl tepki verdiğine dair bir fikir veriyor.