Fulda

Almanya’da 1900 yılında yeni bir girişim gerçekleşti ve Fulda Lastik şirketi kuruldu. Günümüze dek uzanan Fulda Lastik projesinde imal edilen ürünlerde esas hedef güvenliğin ve enfazla performansın tüketiciye sunulabilmesiydi. Oto lastik sektöründe ciddiyeti temsil etmeye yetebilecek, başarı işareti yönünde değerlendirilebilecek kadar yüksek bir pazar payı olan  rakamına ulaşabilen Fulda bu payı özellikle kamyon ve zirai araçlar için üretmekte olduğu büyük oto lastiklere borçludur.

Güvenli bir sürüşün her şeyden daha ciddi olduğunu belirten şirket, üretim prensiplerini de bu düşüncesine göre biçimlendirmiştir. Gerek sürat limiti bulunmayan otobanlarda, gerek katı koşullarıyla arazi sürüşlerinde güvenliği sağlayabilmek için oto lastik üretimi yapmakta olan Fulda, performansa da güvenlik kadar önem vermektedir. Fulda yalnızca üretimiyle değil, alıcı memnuniyeti ve ihtiyaçlarına verdiği önemle de dünya çapında tanınmaktadır. on binlerce şahıs üzerinde her yıl yapılan Fulda lastik ihtiyaçları anketleri sayesinde potansiyel müşteri kitlesinin beklenti ve ihtiyaçlarını inceleyen Fulda, Ar-Ge yatırımları ve idare ekibiyle üretimlerine bu sonuçlara göre cihet verme eğilimindedir.

bağımsız kuruluşlarca yapılmakta olan başka anketlerde ise Fulda lastik üretimi yapan şirketler içinde müşteri beklentileri ve düşüncelerine en çok önem veren, teknolojiyi değerlendirmeyi ve bu haberleri kendi üretim bandına yansıtmayı başarabilen kurumlar listesinde ilklere oynamaktadır.

Fulda lastik fiyatlarının ucuz olmaları, alıcı güvenliği ve memnuniyetini performansla birleştirebilen alternatifler olmaları gibi özellikleriyle ön plana çıkmakta olan ve talep gören bir kuruluş olarak karşımıza çıkmaktadır. bilhassa orta ekonomik düzeydeki bireyler için geniş olmayan maddi imkanların ihtiyaçlar doğrultusunda mantıklı bir şekilde değerlendirilmesi söz konusu olduğunda öncelikli tercihler arasında yer edinmeyi başaran Fulda, ülkemizde de enfazla tercih edilen alternatifler listesinde yer alıyor. bilhassa araçları ile seyahat etmeyi seven şahısların güvenlik ve performansı ön plana çıkartan yapısı itibarıyla tercih etmekte olduğu Fulda lastikleri, kaliteli ürünlerin de ucuz fiyatlarla satın alınabileceği meselesinde son derece başarılı bir örnektir.