Continental

Dünya çapında iş disiplini deyince Almanya akla gelen ilk isimdir. Bu disiplin yardımıyla üretim tesislerinde ve hizmet sektöründe başarısını aleni ortaya koyan Almanya, oldukça çok ticari alanda başarıyı da yakalamıştır. Continental ise bu disiplinin üretim ve satış-uygulama sahalarında benimsenerek profesyonelliğin ve kalitenin dünya çapında yakalandığı lastik üretim markası olarak karşımıza çıkmaktadır.

Günümüzün en büyük otomobil üreticileri sebebi ile da kabul gören bir konudur Continental lastiklerinin nitelik konusundaki başarısı. Bu üreticilerin birçoğu en gözde modellerinde araçlarının aerodinamiğine uygun olarak varsayılan lastik tercihi şekilde Continental’i seçmektedir. memleketimizde bilinçsizlikten dolayı yapılmakta olan bir yanlış bulunmaktadır ki bu da tam olarak varsayılan oto lastiklerinin ucuz olması nedeni ile seçildiğinin düşünülmesidir. bugünlerde ayrı iki firmanın, aynı ebatlardaki lastiklerinde dahi model ve özellik farklılıkları gözlemlenmektedir ki bu farklılıklar direkt vasıtaların ağırlık ve şekilleri hakkında konulardan etkilenmektedir. nedeniyse lastik seçimi hadi şu marka olsun diyerek yapılan bir seçim değil, araç üretilirken tabi tutulduğu testler sonucunda azami performansı verebilen markanın seçilmesiyle yapılır.

Continental lastkileri geniş bir ürün yelpazesine sahip olmakla birlikte lastik fiyatları ülke ve şehir bazında değişiklik gösterebilmektedir. Mevsimlik lastikler olan kış lastikleri ve yaz lastiklerinin satış fiyatları, dört mevsim kullanıma imkan tanıyan ve daha çok aşırı Akdeniz ve Ege kıyılarındaki şehirlere hitap etmekte olan lastik tiplerinden daha uygundur.

üretim ağı boyunca çeşitli özelliklerle donatılmakta olan Continental lastikleri, dünya çapında başarıları ile ünlenmişlerdir. Continental Premium Contact serisinin yüksek performansında en büyük katkı payı vasıta hızlandıkça daralma ve yavaşladıkça genişleme ayrıcalığı göstererek manevra kabiliyeti artışı ve tepkime süresi kısalığı sağlama özelliklerine aittir. Continental lastik fiyatları hesaplı olmasına karşın bazen süre daha da ucuzunu ararsınız ki böyle durumlar ilk etapta aile ekonominiz için mantıklı görünse de uzun vadeli ve güvenliğin ön planda bulunduğu bir kazanç sürecini göz önünde bulundurduğunuz süre ne yazık ki göze alınmaması gereken bir risk şekilde karşınıza çıkmaktadır. Bu durumun en pratik örneği üretici şirketlerin aracınızın en fazla performansı ve en güvenli sürüşü sunabilmesi için Continental’i seçmiş olması mecburiyetinde sonraki beş yıllık süreçte anormal durumlar dışında lastiklerinizden yana herhangi bir problem yaşanmayacağını belirtebiliyor olmalarıdır.