Yeni Goodyear Wrangler Workhorse Lastik Serisi Tanıtıldı

Yeni Goodyear Wrangler Workhorse Powerline lastik serisi tanıtıldı. Bu seri içerisinde sunulan üç lastik, lastiklerinin işlevselliğine ve dayanıklılığına güvenmek isteyen sürücüler için tasarlandı. Goodyear portföyüne yeni eklenen bu lastikler; uzun ömürlülük, farklı koşullarda yararlılık ve yüksek çekiş gücü sağlıyor.

Goodyear Wrangler Workhorse Serisi Yüksek Çekiş Gücü Sağlıyor

  • Goodyear Wrangler Workhorse HT: Uzun kullanım ömrü sağlamak için geliştirilmiş bileşiğe sahip bu lastik, aynı zamanda yüksek çekiş gücü sunuyor.
  • Goodyear Wrangler Workhorse AT: Serideki diğer lastikler gibi yüksek çekiş gücü ile öne çıkan bu ürün, hem yol hem yol dışı koşullarda kullanılabiliyor.
  • Goodyear Wrangler Workhorse RT: Mükemmel çekiş gücü ile birlikte dayanıklı off-road performansı sunuyor. Aşınmaya ve kopmaya dayanıklı olan bu lastik, aynı zamanda isteğe bağlı olarak çivilenebilmesi için çivi delikleri ile sunuluyor. Lastik, hem şehir içinde hem de zorlu arazi koşullarında kullanılabiliyor.

Goodyear Wrangler Workhorse Her Koşulda Kullanım için Geliştirildi

Goodyear’ın kıdemli ürün pazarlama müdürü Ron Henegar: Pazarda, hava ve arazi koşulları fark etmeksizin tüketicilere istedikleri yere gidebilme özgürlüğü sağlayacak lastiklere ihtiyacın olduğunu fark ettik. İşte Goodyear Wrangler Workhorse Powerline tam da bunun için geliştirildi. Hem arazi hem yol koşullarında güvenilir olan bu çok yönlü lastikler, hem filolar hem de kişisel araçlarıyla seyahat eden sürücüler için harika bir çözüm.”

Yeni Goodyear AT Lastikler Zorlu Kış Koşullarında Kullanılabilecek

Goodyear Wrangler Workhorse AT ve RT lastiklerin yanak bölgesinde 3 zirveli dağ içinde kar tanesi (3PMSF) işaretlemesi bulunuyor. Bu işaretleme, lastiklerin sert kış koşullarında kullanılabileceğini belirtiyor.

Henegar: “3PMSF işaretlemesine sahip olmak bizim için önemliydi. Goodyear Wrangler Workhorse Powerline serisinden önce orta seviye all terrain lastiği lasiği segmentinde boşluk vardı. Bu seri, tüketicilere sert hava koşullarında olağanüstü bir lastik seçenekleri sunuyor.”


Yeni Wrangler Workhorse Powerline serisinin 2021’in üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Asfalt, all terrain ve arazi lastikleri, 15 ila 22 inç arasında 70 ebatta sunulacak. 2022’de ek 22 ebat daha eklenecek.