Dunlop

Dunlop lastik üretimleri konusu için dünya çapında oldukça çok yeniliğe öncü olabilmiş, her çeşitli hava koşulunda ürünlerinin en fazla performansı verebilmesi üzerine ciddi Ar-Ge yatırımları yapmakta olan bir lastik üreticisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Motor sporları dalında dünya çapında düzenlenmekte olan aktivitelerde en önemli oyunculara ev sahipliği yapmakta olan Dunlop spor ekibi, firmanın markalaşması ve dünyaca tanınması konusu için çok aşırı büyük bir role ve öneme sahiptir.

Asimetrik sırt deseni tercihi ile farkını ortaya koyan Dunlop, özellikle sıvı temaslı yüzeylerde sağladığı üstün yol tutuşu ve güvenlik imkânı ile ayrım yaratmaktadır. bununla birlikte kesintisiz orta dişlerinin sağladığı stabil, enfazla hassasiyetteki lastik tepkimesi sağlaması da sunduğu özellikler içinde mühim olanlardandır. Dunlop çeşitli yol tiplerinde başarılı olabildiğini kanıtlamış bir firmadır. öyle ki üretmekte bulunduğu oto lastik modelleri düz biçimde yollarda sunduğu manevra kabiliyetini ve performansı, virajlı yollarda da göstermeyi başarabilmektedir. Dunlop oto lastikleri öteki oto lastik firmalarının üretmekte olduğu aynı ebatlı lastiklere nazaran yüzde dört ila yüzde sekiz arasında daha geniş bir temas yüzeyine sahiptir ki bu sayede yol tutuşunun stabilitesini ve direksiyon hareketlerine verilen tepkilerin daha hızlı olmasını sağlamaktadırlar.

Hızlı manevraları güçlü ve güvenli bir biçimde yapabilmenizi veren, önceliği sürüş güvenliği olan Dunlop lastiklerini oldukça çok kuruluş esas lastik seçimi olarak görülmekte. Dunlop Sp Sport 01 serisi ile üstün performans meselesi için adını duyurmakla beraber güvenliğin de ön planda olması itibarıyla araçlarından yüksek sürat bekleyen kişiler için bir öncelikli tercih haline gelmiştir. Dunlop Sp Sport Lm 703 ve Dunlop Sport Maxx serileri de bu alanda başarıyı yakalamanın yanı sıra, yenilikçi teknolojileri de barındırabiliyor olmaları itibarıyla hızlı araç kullanmayı seven kişilerin gözdeleri haline gelmişlerdir.

Bunun yanı sıra geniş yüzeyleri sebebi ile görsel açıdan da beğeni toplamakta olan Dunlop oto lastikleri, oldukça çok lüks araçta da güvenli, yüksek performanslı ve görsel başarıyı elde etmekte olan ürünler şekilde tercih edilmekte. yurdumuzda de birçok bayi ve satış ofisine sahip olan Dunlop, özellikle Nissan bu gibi kuvvetli ve ağır araçlar üretmekte olan kuruluşlar sebebi ile öncelikli seçim olarak karşımıza çıkmaktadır.