Bridgestone Yeni Depo Açılışı Gerçekleştirdi

Bridgestone Amerika, 18 Haziran’da Graniteville’deki binek araçlar ve hafif ticari araçlar için lastik üreten tesisinde 272.000 metrekarelik yeni bir depo açtı. Tesisteki 34 milyon dolarlık genişlemenin 20 yeni istihdam yaratması bekleniyor. Yüksek performanslı Bridgestone lastikleri, bu tesiste üretilip tüketiciler ile buluşuyor.

Bridgestone Daha Hızlı Teslimat Sağlayacak

Bridgestone’un işletmeden sorumlu grup başkanı Scott Damon:“Müşterilerimizin istediği ve ihtiyaç duyduğu yüksek katma değerli lastik desenlerini daha iyi sunmak için stratejik adımlar atmaya devam ediyoruz. Depo yerinin ve lastikleri yerinde barındırma kapasitesinin artmasıyla; depo, doğru lastikleri doğru zamanda doğru yere ulaştırma konusunda işimizi kolaylaştıracak.”

Bridgestone Orijinal Ekipman Lastikleri Sunuyor

Bridgestone, 1998 yılından beri deponun bulunduğu tesisi işletiyor. Tesiste perakende satış için ve orijinal ekipman olarak binek araç  ve hafif ticari araçlar için Bridgestone lastikleri üretiliyor. Lastik devi, ayrıca yakın bir lokasyonda büyük ve ultra büyük off-road radyal lastik desenleri üreten başka bir tesiste de üretim yapıyor.

Bridgestone 75 Milyon Dolar Yatırım Yapıyor

Bridgestone, geçen Ekim ayında depo inşa etme planlarını açıkladı. Graniteville’deki yeni deponun açılışı; Kuzey Carolina, Wilson’da binek araçlar ve hafif ticari araçlar için lastik üreten başka bir tesiste 288.000 metrekarelik bir deponun inşasını da içeren 75 milyon dolarlık bir projenin parçası. Bridgestone Lastikleri, Aiken County’nin en büyük işverenlerinden biri olma özelliğini taşıyor.

Bridgestone Lastikleri Nerede Üretiliyor?

Japonya menşeili bir üretici olan Bridgestone, dünyanın en büyük lastik üreticileri arasında yer alıyor. Firmaya ait Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Asya-Pasifik bölgelerinde; Japonya, Rusya ve Çin’de toplamda 180 üretim ve Ar-Ge merkezi bulunuyor. Lider firma, Türkiye’de ise 1988 yılından bu yana Lassa ile ortaklık içerisinde “Brisa” bünyesi altında üretim yapıyor. Markaya ait lastik desenlerinin bir kısmı, bu ortaklık çerçevesince ülkemizde üretiliyor. Bridgestone lastikleri, dünyanın hangi bölgesinde üretilirse üretilsin; aynı standartı sağlayarak yüksek kalite sunuyor.