Yeni Kumho Elektrikli Araç Lastikleri Tanıtıldı

Daha önce orijinal ekipman olarak kullanılan Kumho elektrikli araç lastikleri, araç sahipleri için piyasaya sunuluyor. Markanın ultra yüksek performans lastikleri, elektrikli otomobiller için optimize ediliyor. Örneğin Kumho Ecsta PS71 EV lastikler, PS71 deseninin bu şekilde güncellenmiş versiyonu. Yenilenen desen isimlerinin sonunda “EV” ifadesi bulunacak. Elektrikli araçlar için güncellenen Kumho yaz lastikleri, gelecek baharda piyasaya sunulacak.

Kumho Elektrikli Araç Lastikleri Daha Uzun Ömürlü

Kumho Ecsta PS71 EV lastikler elektrikli araç kullanımı için optimize edildi. Asimetrik Kumho yaz lastiği deseni biraz değiştirildi. Yeni Kumho elektrikli araç lastikleri geliştirilirken kullanım ömrünün uzamasına önem verildi.

Kumho: “Pilin ağırlığı nedeniyle elektrikli otomobiller, içten yanmalı motorlu araçlardan önemli ölçüde daha ağırdır. Bu da genellikle düzensiz lastik aşınmasına neden olur. Kumho Ecsta PS71 EV, optimize edilmiş bir lastik konturu ile birlikte yük dağılımını iyileştirmek için tasarlanmış, yuvarlanma direncini azaltan ve lastik ömründe önemli bir artış sağlayan özel bir kauçuk bileşiği kullanıyor.”

Kumho Elektrikli Araç Lastikleri Araç içi Gürültüyü Azaltıyor

Yeni Kumho Ecsta PS71 EV lastiklerde markanın patentli K-Silent teknolojisi kullanılacak. Böylece Kumho yaz lastiği kabin içi gürültü seviyesi, birkaç desibel azalıyor. Bu sayede akustik konfor ve sürüş keyfi artıyor. Bu sonucu elde edebilmek için Kumho elektrikli araç lastikleri içerisinde özel ses emici bir tabaka kullanıldı.

Kumho Ecsta PS71 EV Hangi Araçlara Uygun?

235/55 R19 Kumho Ecsta PS71 EV, Kia EV6 elektrikli crossover için onaylandı. Piyasaya sunulacak Kumho elektrikli araç lastikleri ise 16 ila 20 inç arasında değişen 15 ebatta mevcut olacak.

Güney Koreli üretici yeni Kumho yaz lastikleri hakkında yorumda bulundu: “Yuvarlanma sırasında lastik boşluğunda kabinde hissedilen hava titreşimleri oluşuyor. Poliüretan köpük tabakası kullanılarak bu titreşimler daha etkin bir şekilde emiliyor. Ayrıca araştırma departmanımız, hava direncini en aza indirmek ve gürültü seviyelerini azaltmak için yanak bölgesi ve omuz bloklarının tasarımını optimize etti. “