Toyo Lastikleri Performans Testinde Zorlu Yarışlara Katıldı

Japon Şirketi Toyo Lastik, prestijli 24 Saat yarışlarına katılacağını duyurdu. Toyo lastikleri, 18-21 Mayıs 2023 tarihleri arasında 24 saat Nürburgring serisinde (ADAC TotalEnergies 24h Nürburgring) ve 17 Mart’ta başlayacak Nürburgring Langstrecken Serie’de (NLS) yarışacak. Nürburgring 24 Saat dünyanın en zorlu dayanıklılık yarışlarından biri olarak bilinmektedir ve NLS serisi 4 ila 12 saat arasında değişen dokuz etaptan oluşmaktadır.

24 Saat Zorlu Yarış Etapları Nasıl Bilinmekte?

Etaplar genellikle pisti tanımak veya becerilerinizi test etmek için 24 Saat’te zafer için yarışmaya kararlı sürücüleri içermektedir. Nürburg, Rhineland-Palatinate, Almanya’da bulunan Nürburgring, Grand Prix pisti (5 km uzunluğunda) ve Nordschleife’yi (20 km) içeren 25 km’lik yarış lastikleri performanslarının izlendirği bir pisttir. Kuzey Döngüsü, 300 metrelik dikey bir düşüşe ve 170’in üzerinde dönüşe sahip olduğu için zorluğuyla bilinmektedir.

Toyo Yarış Lastikleri Hangi Araç İçin Tasarlandı?

Toyo lastikleri bu yıl bir kez daha dünyanın önde gelen otomobil üreticileriyle çalışmış ve sayısız ödül kazanmış bir yarış ekibi olan Ring Racing ile prestijli yarışa katılacak. 2023 sezonu için Ocak ayında Proxes’in marka elçisi olan Takayuki Kinoshita, sürücülerden biri olarak takıma katılırken Toyo, yarış için Toyota GR Supra GT4 aracında kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış slick yarış lastiklerini(Nürburgring koşullarına uyarlanmış şekilde) sağlayacak.

Toyo Lastikleri Motor Sporları İçin Lastik Geliştirmeye Devam Edecek

Şirketten yapılan açıklamada, “Toyo Tire, motor sporlarına katılımından elde ettiği veri ve deneyimi, daha iyi performansa sahip yüksek kaliteli lastikler yaratmak için yeni ürünlerin geliştirilmesinde kullanmaya devam edecek” denilmiştir.