Bridgestone Yeni CEO’sunu Açıkladı

Bridgestone Corporation, Shuichi Ishibashi’yi şirketin yeni global CEO’su olarak seçti. Lider lastik ve kauçuk şirketi Bridgestone, bu kararını 13 Aralık 2019 tarihinde açıkladı. Şirket, Bridgestone yönetim kurulu toplantısının ve Mart 2020’deki onaylamanın ardından Ishibashi’nin Masaaki Tsuya’nın yerini alacağını söyledi.

Ishibashi Bridgestone’da 42 Yıllık Deneyime Sahip

Bridgestone tarafından yapılan açıklamada; Ishibashi’nin 1977’de Bridgestone’a katıldığı, ABD ve Japonya’da lastik ve çeşitli ürün segmentlerinde yüksek deneyime sahip olduğu belirtildi. Ishibashi, 2012’de Bridgestone’un, çözüm ve orijinal ekipman alanlarında yeni bir küresel iş modeli geliştirmesine yardımcı oldu. Ishibashi, bunun yanı sıra; yakın zamanda, Bridgestone’da başkan yardımcılığı ve temsilcilik görevlerinde bulundu ve strateji planlama, teknoloji, kalite yönetimi ve kurumsal yönetimi kapsayan sorumluluklar üstlendi.

Bridgestone Yeni Atamalar Gerçekleştiriyor

Ayrıca, Mart 2020 itibariyle; madencilik, uçak, tarımsal çözümler alanının eski başkan yardımcısı Masahiro Higashi; küresel orijinal ekipman stratejisinden eşzamanlı olarak sorumlu olarak; çözüm stratejisi, finans ve insan kaynaklarından sorumlu genel başkan yardımcısı rolünü üstlenecek.