Fulda

Almanya’da 1900 yılında yeni bir girişim gerçekleşti ve Fulda Lastik şirketi kuruldu. Günümüze dek uzanan Fulda Lastik projesinde üretilen ürünlerde temel hedef güvenliğin ve en fazla performansın tüketiciye sunulabilmesiydi. Oto lastik sektöründe ciddiyeti temsil etmeye yetebilecek, başarı işareti yönünde değerlendirilebilecek kadar yüksek bir pazar payı olan  rakamına ulaşabilen Fulda bu payı bilhassa kamyon ve zirai araçlar için üretmekte bulunduğu büyük oto lastiklere borçludur.

Güvenli bir sürüşün her şeyden daha mühim olduğunu belirten şirket, üretim prensiplerini de bu düşüncesine göre biçimlendirmiştir. Gerek sürat limiti bulunmayan otobanlarda, gerek sert koşullarıyla arazi sürüşlerinde güvenliği sağlayabilmek için oto lastik üretimi yapmakta olan Fulda, performansa da güvenlik kadar önem vermektedir. Fulda sadece üretimiyle değil, alıcı memnuniyeti ve ihtiyaçlarına verdiği önemle de dünya çapında tanınmaktadır. 10 binlerce kişi üzerinde her yıl yapılan Fulda lastik ihtiyaçları anketleri yardımı ile potansiyel müşteri kitlesinin beklenti ve ihtiyaçlarını inceleyen Fulda, Ar-Ge yatırımları ve yönetim ekibiyle üretimlerine bu sonuçlara göre yön eda eğilimindedir.

müstakil kuruluşlarca yapılmakta olan başka anketlerde ise Fulda lastik üretimi yapan firmalar arasında müşteri beklentileri ve düşüncelerine enfazla ciddiyet verici, teknolojiyi değerlendirmeyi ve bu haberleri kendi üretim bandına yansıtmayı başarabilen kurumlar listesinde ilklere oynamaktadır.

Fulda lastik fiyatlarının uygun olmaları, alıcı güvenliği ve memnuniyetini performansla birleştirebilen ürünler olmaları bu gibi özellikleriyle ön plana çıkmakta olan ve talep gören bir şirket şekilde karşımıza çıkmaktadır. bilhassa orta ekonomik düzeydeki bireyler için geniş olmayan maddi imkanların ihtiyaçlar doğrultusunda mantıklı bir şekilde değerlendirilmesi söz konusu olduğunda öncelikli tercihler içinde yer edinmeyi başaran Fulda, yurdumuzda de maksimum tercih edilen alternatifler listesinde yer alıyor. bilhassa araçları ile seyahat etmeyi seven şahısların güvenlik ve performansı ön plana çıkartan yapısı nedeni ile tercih etmekte olduğu Fulda lastikleri, kaliteli ürünlerin de ucuz fiyatlarla satın alınabileceği konusu için son derece başarılı bir örnektir.