Bridgestone DriveGuard Nedir?

DriveGuard, Bridgestone lastiklerinde yer alan run flat teknolojisidir. Bu lastikler, patladıklarında 80 km/s hızı geçmeme şartı ile 80 km daha yola devam edebilmektedir. Bridgestone’un DriveGuard teknolojisine sahip lastikler, normal lastiklerle neredeyse aynı konforu sunarken; patladıktan sonra yola devam edebilmektedir. Bu lastikler, sürücüleri; lastik patlaması durumunda yolda kalmaktan kurtarmaktadır. Böylelikle sürücüler, acil yanlış lastik değişimi durumlarından veya araçlarının çekilmesinden kurtulmaktadır.

Bridgestone DriveGuard Hangi Araçlara Uygundur?

Bridgestone DriveGuard, orijinal ekipman lastikleri run-flat lastiklerden oluşmayan tüm coupe, sedanlar ve vagonlar için mevcut olan ilk runflat lastik serisidir. DriveGuard, şu anda TPMS Sistemi bulunmayan CUV, SUV, minivan, minibüs vb. araçlarda kullanılamamaktadır. Bir araçta runflat lastiklerin kullanılması için; TPMS (Lastik Basınç İzleme Sistemi) bulunması gerekmektedir. DriveGuard lastikler, şimdilik 15 ile 19 inç arasında 32 ebatta mevcuttur. H, V, W hız sınıflarına sahip DriveGuard lastikler üretilmiştir.

Bridgestone DriveGuard için Gerekli Olan TPMS Nedir?

Araçlarda yer alan lastik basıncı izleme sisteminin (TPMS) amacı, sürücüyü bir veya daha fazla lastiğin yanlış basınçta çalışarak; emniyetsiz bir sürüş koşulu yarattığı konusunda uyarmaktır. Lastik patladığında ve runflat devreye girdiğinde bu sistem, sürücünün bunu bilmesini sağlayacaktır.

80 Kilometrenin Geçtiği Nasıl Anlaşılır?

TPMS ışığınız yandığında kilometre sayacınızı not almalısınız. Seyahat ettiğiniz mesafeyi tahmin etmenize yardımcı olmak için TPMS söndüğünde tripometrenizi sıfır (varsa) olarak ayarlamanız önerilmektedir.

Bridgestone DriveGuard RunFlat Lastikler Nasıl Çalışır?

Her DriveGuard lastiği, maksimum 80 km/s hızda 80 km’ye kadar tamamen basınç kaybı olsa bile; şeklini korumasını ve aracın ağırlığının desteklemesini sağlayan, güçlendirilmiş yanaklara ve tescilli Cooling Fin teknolojisine sahiptir.