Yeni Nexen N’Blue 4Season 2 Lastikler Pazara Giriyor

Güney Koreli markanın yeni amiral gemisi dört mevsim lastiği Nexen N’Blue 4Season 2, önümüzdeki haftalarda satışa sunulacak. Yönlü tasarıma sahip bu binek araç lastiği hem kış hem yaz koşullarında kullanım için geliştirildi. Nexen 4 mevsim lastik, endüstriyel alanda dünyanın en prestijli ödüllerinden kabul edilen Alman Red Dot Tasarım Ödülü’ne de sahip. Bu ödül, Alman Tasarım Merkezi Kuzey Ren-Vestfalya tarafından veriliyor. Aynı zamanda markanın 2020’de tanıtılan hafif ticari dört mevsim lastiği Nexen N’Blue 4Season Van da Red Dot tarafından ödüllendirilmişti.

Nexen N’Blue 4Season 2 Islak Zemin Performansı Nasıl?

Firmanın açıklamasına göre Nexen N’Blue 4Season 2, seride yer alan bir önceki lastiğe kıyasla daha iyi ıslak zemin performansı sunuyor. Yeni ürün, bunu geniş oluklar ve ince kılcallara sahip V şeklindeki sırt desenine borçlu. Nexen 4 mevsim lastik, özel sırt deseni ile suyu hızlı bir şekilde tahliye edebiliyor. Bu da su birikintilerinde kızaklama riskini düşürüyor. Nexen dört mevsim lastiği; ıslak, kuru ve karlı zeminlerde kulanılabiliyor.

Nexen 4 Mevsim Lastik Kar Performansı Nasıl?

Firma, Nexen N’Blue 4Season 2 ile karlı zeminlerde yol tutuşunun önemli ölçüde yükseldiğini belirtiyor. Lastiğin blokları üstündeki lameller, karlı zeminlerde yola daha iyi tutunmayı sağlayarak çekiş gücünü yükseltiyor. Bu yivlerin 3 boyutlu olması, çeşitli hava koşullarında da yol tutuşunun sürdürülmesi üzerinde etkili oluyor. Aynı zamanda; bu sayede omuz bloklarının sağlamlığı da artıyor. Nexen 4 mevsim lastik deseninin testere dişi şeklindeki blok duvarları ise karlı koşullarda durma mesafelerini kısaltmaya yarıyor.