Continental

Dünya çapında iş disiplini dendiğinde Almanya akla gelen ilk isimdir. Bu disiplin yardımıyla üretim tesislerinde ve hizmet sektöründe başarısını açıkça ortaya koyan Almanya, oldukça çok ticari alanda başarıyı da yakalamıştır. Continental ise bu disiplinin üretim ve satış-uygulama alanlarında benimsenerek profesyonelliğin ve kalitenin dünya çapında yakalandığı lastik üretim markası olarak karşımıza çıkmaktadır.

Günümüzün en büyük otomobil üreticileri yönünden da kabul gören bir konudur Continental lastiklerinin nitelik konusundaki başarısı. Bu üreticilerin birçoğu en gözde modellerinde araçlarının aerodinamiğine uygun olarak varsayılan lastik tercihi şekilde Continental’i seçmektedir. memleketimizde bilinçsizlikten ötürü yapılmakta olan bir yanlış bulunmaktadır ki bu da kesinlikle varsayılan oto lastiklerinin uygun olması nedeni ile seçildiğinin düşünülmesidir. şimdilerde ayrı iki firmanın, tıpkı ebatlardaki lastiklerinde dahi model ve özellik farklılıkları gözlemlenmektedir ki bu farklılıklar direk vasıtaların ağırlık ve şekilleri ile ilgili konulardan etkilenmektedir. sebebi ise lastik seçimi hadi şu marka olsun diyerek yapılan bir seçim değil, araç üretilirken tabi tutulduğu testler sonucunda en fazla performansı verebilen markanın seçilmesiyle yapılır.

Continental lastkileri geniş bir ürün yelpazesine sahip olmakla beraber lastik fiyatları memleket ve şehir bazında değişiklik gösterebilmektedir. Mevsimlik lastikler olan kış lastikleri ve yaz lastiklerinin satış fiyatları, dört mevsim kullanıma olanak tanıyan ve daha çok aşırı Akdeniz ve Ege kıyılarındaki şehirlere hitap etmekte olan lastik tiplerinden daha uygundur.

üretim ağı boyunca türlü özelliklerle donatılmakta olan Continental lastikleri, dünya çapında başarıları ile ünlenmişlerdir. Continental Premium Contact serisinin yüksek performansında en büyük katkı payı vasıta hızlandıkça daralma ve yavaşladıkça genişleme ayrıcalığı göstererek manevra kabiliyeti artışı ve tepkime süresi kısalığı sağlama özelliklerine aittir. Continental lastik fiyatları hesaplı olmasına karşın bazen süre daha da ucuzunu ararsınız ki böyle durumlar ilk etapta aile ekonominiz için mantıklı görünse de uzun vadeli ve güvenliğin ön planda olduğu bir kazanç sürecini göz önünde bulundurduğunuz zaman ne yazık ki göze alınmaması gereken bir risk olarak önünüze çıkmaktadır. Bu durumun en kolay örneği müstahsil firmaların aracınızın maksimum performansı ve en güvenli sürüşü sunabilmesi için Continental’i seçmiş olması durumunda sonraki beş yıllık süreçte anormal durumlar dışında lastiklerinizden yana herhangi bir sıkıntı yaşanmayacağını belirtebiliyor olmalarıdır.