Petlas, SnowMaster 2 Sport Kış Lastiği Desenini Tanıttı

Türkiye’de üretim yapan Petlas lastikleri yeni SnowMaster 2 Sport kış lastiği ile tüm yol koşullarında benzersiz denge ve kavrama sağlamak üzere tasarlanmış asimetrik bir profile sahip lastik desenini tanıttı. Yerli üretici Petlas lastik kış sezonu için göz doldurucu bir performans sergilemeyi ve kullanıcıyı memnun bırakmayı planlıyor. Kışın zorlu koşullarında hem sportif hem de araca uyumlu lastik üretmekte uzmanlaşan profilini SnowMaster 2 Sport profiline yansıtmayı amaçlıyor.

Kış Lastiği Olarak Petlas SnowMaster 2 Sport Özellikleri Nasıl?

Petlas lastikleri, yeni nesil kış lastikleri ile kış koşullarında sürüşü kolaylaştırmak istiyor. Petlas SnowMaster 2 Sport kış lastiği bu amaçla asimetrik bir profille geliştirildi. Bu tasarım özelliği maksimum yol ile maksimum temas kurarak, denge ve kavrama sağlamayı amaçlıyor. Ürünün kış lastiği olması nedeniyle, kış sezonunun getirdiği zorlukları aşabilmek için viraj güvenliği ve aşınma direnci de iyileştirilmiştir. Petlas yerli lastik üreticisi tarafından SnowMaster 2 Sport kış lastiği daha geniş bir dış yüzeye ve birbirine bağlı güçlendirilmiş bloklara sahip dizayn edildi.

Petlas Kış Lastiği ile Islak Yol Performansı Başarılı Mı?

Petlas SnowMaster 2 Sport kış lastiği deseni sadece kar için değil, aynı zamanda ıslak ve çamurlu yollar için de tasarlanmıştır. Lastiği çepeçevre saran üç kanalı sayesinde, yüksek hızlarda su ve karı verimli bir şekilde tahliye etmek ve ideal seviyede drenaj performansı gösterebilmesi için tasarlanmıştır.