Bridgestone Blizzak LM005 Tüm Testlerde Üst Sıralarda

Yeni Bridgestone Blizzak LM005, hem karlı ve buzlu hem de ıslak zeminlerde kış için en ideal seçenek. Lastik; Auto Bild, Auto Motor und Sport ve Firmenauto dergilerinin kış lastiği testlerinde üst sıralarda yer alıyor. Tüm bunların yanı sıra; Blizzak LM005’in karlı, buzlu ve ıslak zeminlerde sergilediği üstün fren performansından dolayı; Bridgestone, Auto Bild tarafından “2019 / 2020 Kış Lastikleri” kategorisinde “Yılın Üreticisi” ödülüne layık görüldü. Özellikle kış aylarında her türlü hava koşulunda lastiklere güvenebilmek büyük önem taşıyor. Araçların buzlu, ıslak ve karlı zeminlerle temas hâlinde olan tek noktasının lastikler olduğu unutulmamalı. Dünyanın en büyük lastik ve kauçuk üreticisi Bridgestone, yeni Blizzak LM005 ile sıra dışı performansa sahip ürünlerine bir yenisini daha ekliyor.

Auto Bild: Bridgestone Blizzak LM005 Kış İçin Örnek Niteliğinde

Bridgestone Blizzak LM005, Auto Bild’in 2019 yılında gerçekleştirdiği kapsamlı kış lastiği testinde “Örnek Niteliğinde” olarak değerlendirildi. Lastik, bunun yanı sıra; Auto Bild Allrad kış lastiği testinde “Maksimum dengeli performansa sahip kış uzmanı lastik.” değerlendirmesine sahip oldu. Bridgestone Blizzak LM005, Auto Bild Allrad’ın testinde “Çekiş Gücü”, “Frenleme” ve “Yol Tutuşu” kategorilerinde üst sıralarda yer aldı. Testlerde lastiğin “suda kızaklamaya karşı yüksek direnç” sağlaması ve “düşük yuvarlanma direnci” de ön plana çıktı.

AMS: Bridgestone Blizzak LM005Karda Üstün Performans Sunuyor

Bridgestone Blizzak LM005, Auto motor und sport (AMS) ve Firmenauto dergilerinin testlerinde “Çok İyi” değerlendirmesine sahip oldu ve iki testte de en iyi performansı sunan lastikler arasında yer aldı. Auto motor und sport dergisinin testinde özellikle “karla kaplı ve ıslak yollarda üstün performans” sergileyen Blizzak LM005, testte ıslak ve karla kaplı zeminlerde en kısa fren mesafesine sahip olan lastikti. Ayrıca; Firmenauto Dergisi’nin ıslak zemin performansı testinde en yüksek skora sahip oldu. LM005, düşük yuvarlanma direnci ve düşük gürültü seviyesi ile “çevre” kategorisinde de yüksek puanlar elde etti.

Bridgestone Blizzak LM005 Kış Aylarında Güvenlik Sağlıyor

Bridgestone’un Orta Avrupa Genel Müdürü Christian Mühlhäuser: “Bağımsız uzmanların olumlu değerlendirmeleri dolayısıyla memnunuz. Bu yüksek puanlar, bir kez daha yüksek performanslı ürünlerimizin yarattığı güveni doğruluyor. Bridgestone Blizzak LM005’in başarısı, sürücülerin tüm kış koşullarında güvenli bir şekilde yolculuk yapmaları için en gelişmiş teknolojileri kullanmanın bir sonucu.”

Bridgestone Blizzak LM005 NanoProTech Bileşiği ile Maksimum Çekiş Gücü Sunuyor

Bridgestone Blizzak LM005, karlı ve ıslak zeminlerde güçlü performans sağlayan yüksek silika oranına sahip NanoProTech lastik bileşiğinden üretildi. Silika içeriği, lastikleri çok soğuk havalarda bile esnek tutarak; maksimum çekiş gücü sağlıyor. Omuz bölgesinde çok sayıda bulunan oluklar ile tamamen yeniden tasarlanmış sırt deseni, hem karlı hem buzlu zeminlerde lastiğin yol tutuş ve frenleme performansını yükseltiyor.