Brisa Yeni Bridgestone Blizzak LM005’i Tanıttı

Brisa, tüm ebatlarında A sınıfı ıslak zemin performansına sahip olmasıyla; Türkiye’de ilk ve tek olan Blizzak LM005’i tanıttı. Lastik, Türkiye pazarı için Brisa’nın İzmit fabrikalarında üretiliyor. Yeni Blizzak LM005, yepyeni bileşiğinin yanı sıra; kış şartları ile mükemmel uyum sağlayan yeni sırt tasarımına sahip. Lastik sırtı üzerinde yer alan kılcallar, lastiğin karlı ve buzlu zeminlerde dengeli performansa, yüksek yol tutuş ve frenleme özelliklerine sahip olmasını sağlıyor. Özel kanal tasarımı sayesinde LM005, suyu etkin şekilde tahliye ediyor; karlı zeminlerde daha fazla yol tutuş performansı sergiliyor.

Bridgestone Blizzak LM005 Nano Pro-tech Teknolojisi

Bridgestone Blizzak LM005’in yüksek silika oranına sahip olan Nano Pro-tech bileşiği, özellikle karlı ve yağmurlu zeminlerde güvenli sürüş için ideal. Bu bileşik, Blizzak LM005’in en soğuk hava koşullarında bile esnekliğini koruyarak; kışın bütün koşullarında dengeli performans sergilemesini sağlıyor. Blizzak LM005, TUV testlerinde ıslak zeminde kendi sınıfının en iyi performansına sahip. Bridgestone Blizzak LM005, bütün ebatlarında A sınıfı ıslak zemin performansına sahip olan ilk kış lastiği olmasıyla muadillerinden ayrılıyor. Lastik, ayrıca; patlasa da yola devam edebilmesini sağlayan DriveGuard teknolojisi ile de bir adım daha öne çıkıyor.

Bridgestone Blizzak LM005 Sürücü Anketlerine Dayanılarak Üretildi

Blizzak LM005, Bridgestone tarafından 20 bin sürücünün katıldığı anket sonuçlarına göre geliştirildi. Bridgestone Blizzak LM005, bu özelliği ile sürücü ihtiyaçları ile birebir uyum sağlıyor. Lastik; ıslak, karlı, buzlu zeminlerde üstün performans sergiliyor. Blizzak LM005, böylece bütün kış koşullarında dengeli performans sunuyor ve sürücülerin araç hâkimiyetini kaybetmesinin önüne geçiyor.