Petlas Lastik Üreticisi Akıllı Depolama Sistemini Devreye Aldı

Petlas lastik, üretim kapasitesini arttırmak ve Endüstri 4.0 teknolojilerine geçiş yapmak için sürekli yatırımlar yapıyor.. Son olarak, Petlas 20 milyon dolar değerinde bir yatırım sağladı ve Akıllı Depolama sistemi ile atılım yaptı. Bu sistem, üretim prosesinin ardından son kontrol ve otomatik testlerin tamamlanmış lastikleri robotlar aracılığıyla el değmeden depo alanına aktarıyor.

Son teknoloji otomatik taşıma sistemleri sayesinde Petlas oto lastik ürünleri çok katlı depolama alanlarında saklanırken, lastiklerin sistematik olarak sevk edilmesi de kolaylaştırıldı. Yaz lastiği , kış ve dört mevsim lastikler de dahil olmak üzere toplamda 1 milyon lastik kapasiteli depo olacak.

Petlas Yeni Sistemiyle Neleri Kayıt Altında Tutuyor?

Petlas Lastikleri Genel Müdürü Hakan Yalnız, Akıllı Depolama sistemi yatırımları hakkında bilgi verirken, “Yeni depolama sistemimizde üretimden gelen lastikler, gelişmiş dar koridor (VNA Trucks) taşıma sistemleri ile yüksek raflarda adresleme sistemine göre depolanacaktır. İlk ulaşan ilk çıkar (FIFO) prensibi doğrultusunda sevk edilecektir. Sistemde gerçekleştirilen tüm depolama faaliyetleri ve ürün hareketleri özel bir yazılım tarafından yönetilerek kayıt altında olacak. 20 milyon dolarlık yatırım faaliyetinin sonucunda hayata geçirildi. Akıllı Depolama sistemi, toplamda 1 milyon adedin üzerinde binek, SUV ve hafif ticari araç lastiği kapasitesine sahip” şeklinde konuştu. Aynı zamanda global lastik üretim teknolojilerine yapılan yatırımların süreceğini aktardı. Petlas oto lastik bu yatırımlar sayesinde global lastik pazarında bilinen ve tercih edilen bir marka olacaktır.