Falken 2023 Nürburgring Dayanıklılık Serisi Yarışlarına Katılıyor

Falken Motor Sporları için, 2023 sezonu efsanevi Nürburgring-Nordschleife’ye katılım gerçekleşecektir. Nürburgring Dayanıklılık Serisi (NLS) ve 24 saat yarışlarında tanıdık bir varlık olan Falken Motorsports, yetenekli bir sürücü kadrosu tarafından kullanılacaktır. Gösteride yer alacak Porsche 911 GT3 R ile Eifel pistinde merakla beklenen performansını sergileyecektir.

Falken Motorsports Neden Porsche 911 GT3 R Serisini Tercih Ediyor?

Falken Motorsports’un yeni 992 serisi Porsche 911 GT3 R modelini ilk kez geçen yıl sekizinci NLS turunda görmüştür. Prestijli marka ile 2011’de başlayan başarılı iş birliğini sürdürme kararının alınmasına da bu süreç neden olmuştur. Falken Motorsports, Porsche ile 13. sezonuna Nürburgring’de, 565 beygire kadar güç üreten ve şimdi geliştirilmiş araç aerodinamiği ve optimize edilmiş iki en yeni özellikli Porsche 911 GT3 Rs (992) ile başlayacak. Falken ödüllü lastiklerle donatılan Porsche 911 GT3 R, Nordschleife’deki testler sırasında Falken Motorsports’u etkiledi ve 2023’te zafer kazanma beklentilerini artırmıştır.

Falken Lastikleri Hangi Deneyimli Sürücülerle Yarışa Katılacak?

Falken lastikleri yarışta en iyi başarıyı elde edebilmesi amacıyla güçlü bir sürücü kadrosu seçerek katılım sağlıyor. Klaus Bachler, Sven Müller ve Martin Ragginger Falken Motorsports takımının bir parçası olmaya devam ediyor. Bu üçlü uzun yıllardır Falken lastik markası için yarışıyor; özellikle Ragginger, 2011’deki başlangıcından bu yana Porsche projesinde önemli bir rol oynamaktadır. Daha genç olarak, her ikisi de son yıllarda Falken Motorsports için başarıyla yarışan Joel Eriksson ve Alessio Picariello yer alıyor. Bu güçlü sürücü kadrosu Nico Menzel tarafından tamamlanıyor. Nürburgring yakınlarında büyüyen 25 yaşındaki sürücü, Porsche 911 GT3 R ile Nordschleife’de sayısız tur atma başarısını gösteriyor.

Falken Motorsports 2023 Etkinlikleri Ne Zaman Başlıyor?

Falken Motor Sporları bu yıl (2023) Nordschleife’deki ilk etkinliği 10-12 Mart tarihkerinde gerçekleşecek olan açılış testi için planlandı. İki Falken Porsche, Klaus Bachler, Nico Menzel, Sven Müller, Joel Eriksson ve Tim Heinemann tarafından paylaşılacaktır. Sezonun açılış yarışı olan 18 Mart’taki 68. ADAC Westfalenfahrt’ın sürücü kadrosunda Sven Müller ve Joel Eriksson 3 numaralı Falken Porsche’yi, Nico Menzel ve Martin Ragginger ise 4 numaralı Porsche’yi kullanacak ve zaferi hedefleyecetir.