Bridgestone Turanza T005 Yılın Yaz Lastiği Seçildi

Bridgestone Turanza T005, 2020 yılının “Yılın Seçilmiş Ürünü” olarak belirlendi. Yaz lastiği kategorisinde en iyi ürün olarak belirlenen Bridgestone T005, tüketici oyları ile seçildi. Dünya çapında en önemli inovasyon ödüllerinden biri olarak görülen Yılın Seçilmiş Ödülü, 1987 yılında Fransa’da ortaya çıkmış bir oluşum ve 44 ülkede faaliyet gösteriyor. YSÜ programına son 24 ayda pazara sunulmuş olan ve inovasyon içeren ürünler katılabiliyor. Ödül kazanan firmalar, 1 yıl boyunca ürünlerinde “Yılın Seçilmiş Ürünü” logosunu kullanmaya hak kazanıyor. Yaz lastiği kategorisinde tüketiciler tarafından YSÜ seçilen Bridgestone Turanza T005, bu sayede 2020’nin “tüketici inovasyon ödülü”nü almaya hak kazandı.

Bridgestone Turanza T005 Özellikleri

Bridgestone Turanza T005, ıslak zeminlerde yüksek performans sergiliyor ve yüksek kilometre ömrü sağlıyor. Özel desen tasarımı sayesinde Bridgestone T005, ıslak zeminlerde üstün viraj performansı ve kısa fren mesafeleri sunuyor. Aynı zamanda suyu etkili bir şekilde tahliye etmeyi sağlayan tasarımıyla suda kızaklama riskini minimuma indiriyor. Bridgestone’un yüksek performanslı yaz lastiği, tüm bu üstün özellikleri ile tüketiciler tarafından yılın seçilmiş ürünü seçilmeye hak kazandı. Nielsen tarafından yapılan anket, 18-55 yaş arasındaki tüketiciler ile gerçekleştirildi. Yenilikçi ürünler anketine Şubat- Mart 2020 tarihlerinde 4009 kişi katıldı.

Bridgestone Turanza T005 Test

Yılın seçilmiş ürünü olarak belirlenen yüksek performanslı Bridgestone lastiği, testlerde de başarı göstermektedir. Bridgestone Turanza T005 için 2020 yılında katıldığı ADAC SUV Yaz Lastiği Testi’nde uzmanlar; “Kesinlikle Tavsiye Edilir” değerlendirmesinde bulunmuştur. Testte ıslak ve kuru zeminlerde yüksek performans sergilediği ve yakıt tüketimini azalttığı belirtilerek; negatif bir özelliği olmadığı açıklanmıştır. Bridgestone T005 lastikleri, birçok lastik testine katılmış ve başarı göstermiştir. Yüksek performansı, TÜV SÜD ve Auto Bild Allrad tarafından da tescillenmiştir. Bridgestone Turanza T005, 2019 yılında gerçekleştirilen ADAC Yaz Lastiği Testi’nde ise en yüksek performansı göstererek 1. olmuştur.

Bridgestone Turanza T005 Etiket Değerleri

Bridgestone Turanza T005, yüksek ıslak zemin performansı ile ön plana çıkmaktadır. TÜV SÜD tarafından gerçekleştirilen testlerde kendi sınıfının en iyi ıslak zemin performansını sergilemiştir. Bridgestone T005 lastik desenine ait ıslak zemin etiket değerleri, ebatlara bağlı olarak A veya B olarak değerlendirilmiştir. Yüksek performanslı yaz lastiği Bridgestone Turanza T005, aynı zamanda yakıt tasarrufu açısından da yüksek etiket değerlerine sahiptir.