Giti Tire, WS Racing ve Sparco Nürburgring 24 Saat Yarışlarında

Giti Tire lastik üreticisi, WS Racing ve Sparco yaklaşan 51. ADAC TotalEnergies 24 saatlik Nürburgring dayanıklılık yarışında yarışmak üzere güçlerini birleştiriyor. Giti Tire Motorsport by WS Racing’in tamamen kadınlardan oluşan ‘Girls Only’ takımı, son Nürburgring elemelerinde iki sınıf birinciliği elde ederek yaklaşan etkinlik için iyi hazırlandıklarını gösterdi.

Giti Tire Ürettiği Yarış Lastiği Yelpazesi Nasıl?

Takımın yarış lastikleri için tedarikçisi olan Giti Tire, onlara GitiCompete GTR1 yarış desenlerini sağladı. Bu lastikler, 2019 yılında bir VW Golf GTI TCR ile başlayan, Audi R8 GT4, ardından BMW M4 GT4 F82 ve şimdi de G82 serisinden yepyeni bir BMW M4 GT4 ile devam eden Girls Only ekibinin kullandığı tüm araçlarda kullanıldı. Bu yarış lastikleri, Giti Tire lastikleri dünya çapındaki etkinliklerde kullanılan kapsamlı rekabet yarış desenleri yelpazesinin bir parçasıdır. Şirket, bu lastikleri geliştirmek ve yüksek performanslı GitiSportS2 ve GitiSynergyH2 lastikleri de dahil olmak üzere günlük ürün portföyüne uyarlamak için kanıtlanmış teknolojiyi kullanıyor.

Giti Tire Lastikleri Destek Etkinliklerde Neler Planlıyor?

Giti Tire lastikleri önde gelen Avrupa teknik ekibi, Teknik Direktör Lennart Lindstrom, OEM Kalite Müdürü Sebastian Bell ve Teknik Saha Mühendisi Maikel Follon’dan oluşan tam yarış desteği sağlıyor. Giti ekibi, distribütörleri ve müşterileri için pist kenarında büyük bir müşteri etkinliğine ev sahipliği yapacak ve katılımcılara yarışa tanık olma ve Giti lastikleri ekibiyle yakından ve kişisel olarak tanışma fırsatı verecek.

Giti Lastikleri Sparco ile Ortak Marka Anlaşması Hakkında

Giti Lastikleri Sparco ile yaptığı ortak marka anlaşması güvenlik, kıyafet ve oyun ekipmanları dahil olmak üzere çeşitli alanları kapsayacak. Sparco dünyaca ünlü bir motor sporları güvenlik sistemleri ve yarış ekipmanları üreticisidir ve bu ortaklık onun ilk büyük küresel yarışması olacaktır. Giti – Powered by Sparco sloganı etkinlik boyunca belirgin bir şekilde sergilenecek.

Giti Tire Sürekli Gelişim İçin Neleri Hedefliyor?

Yarıştan sonra Giti Tire lastik üreticisi, motor sporları lastiklerinden öğrendiği her şeyi alıp Almanya’nın Hannover kentindeki Avrupa Ar-Ge Merkezi ile paylaşacak. Elde edilen bulgular, günlük ürün portföyünü daha da geliştirmek için kullanılacak. Giti Tire Avrupa Pazarlama Direktörü Stefan Brohs, “Ürünlerinizi mümkün olan en zorlu yarış koşullarında test ettikten sonra, günlük portföyünüzü daha da iyi hale getirmek için gelişimin nereye taşınması gerektiğini değerlendirebilirsiniz” diyor.