Hankook Lastikleri Güney Kore Bilim Enstitüsü ile Çalışıyor

Güney Koreli lastik devi Hankook, Daejeon kentinde Hankook Technodome’daki HK-KAIST Dijital İnovasyon Merkezi’ni işletmeye devam etmek için Kore İleri Bilim ve Teknoloji Enstitüsü (KAIST) ile anlaşmayı uzattı. Hankook, ilk olarak 2019 yılında KAIST ile bir anlaşma imzaladı ve dijital dönüşüm yoluyla şirket Ar-Ge ve dijital teknoloji yetkinliğini hızlandırmak için HK-KAIST Dijital İnovasyon Merkezi’ni kurdu.

Hankook Enstitü ile 12 Proje Gerçekleştirdi

İlk birkaç yılında merkez, Hankook’un Ar-Ge ve üretim yeteneklerini geliştirmeye yardımcı olan 12 araştırma projesi gerçekleştirdi. Bunlar, AI ve IoT kullanarak tesis anormalliklerini önceden tespit eden Hankook’un Durum İzleme Sistemi Plus’ı (CMS+) kullanarak lastik bileşiklerinin özelliklerini tahmin edebilen Sanal Bileşik Tasarım (VCD) sistemini içeriyordu.

Hankook Lastikleri Yapay Zeka Teknolojisinden Yararlanıyor

Kore İleri Bilim ve Teknoloji Enstitüsü (KAIST) ve Hankook, uzatılmış anlaşmanın ardından yedi yeni projeden elde edilen verileri kullanarak ortak çalışmalara devam edecek. Bunlar, lastik bileşiklerinin yapay zeka mühendisliği ve otomatik büyük veri modeli oluşturma, moleküler yapıya dayalı bileşik özelliği tahmin etmek için bir makine öğrenimi modelinin geliştirilmesi ve AI’ya dayalı sanal tahminin ilerletilmesi için teknoloji geliştirme gibi deneyleri içeriyor.