Bridgestone Geliştirilmiş Özellikli Yeni Traktör Lastiklerini Tanıttı

Bridgestone, İspanya’nın Rueda kentinde düzenlenen Demoagro 2023 tarım fuarında en son yeniliği olan Bridgestone VX-R Traktör lastiklerini tanıttı. Bu traktör lastikleri, performans ve dayanıklılık açısından çeşitli avantajlar sunan artırılmış sırt genişliği ile öne çıkıyor.

Bridgestone VX-R Traktör Lastiği Tasarım Özellikleri Nasıl?

Bridgestone Lastikleri, VX-R Traktör lastiklerinin daha geniş sırtının çeşitli iyileştirmelere yol açtığını vurguluyor. Belirtilen lastik genişliğine eşit veya daha büyük bir sırt genişliği ile lastikler daha geniş bir zemin temas alanı sağlayarak daha iyi çekiş ve daha fazla kavrama sağlar. Ayrıca, Bridgestone VT-Tractor ve Bridgestone VX-Tractor lastiklerinde kullanılana benzer özel bir kauçuk bileşiğinin kullanılması aşınma direncini artırır ve lastiğin ömrünü uzatır. Ayrıca, daha geniş temas alanı asfalt yüzeylerde çalışırken sürüş konforunu artırır.

Yakıt Verimliliği ve Kilometre Performansıyla: Bridgestone VX-R

Bridgestone VX-R Traktör serisindeki her bir ön ve arka lastik kombinasyonunun yuvarlanma çevresini optimize etmiştir. Bu optimizasyon, gelişmiş yakıt verimliliğine, gelişmiş lastik kilometresine ve daha fazla çekişe katkıda bulunur. Bridgestone traktör lastikleri, bu faktörlere odaklanarak çiftçilere hem performans hem de dayanıklılık sağlayan lastikler sunmayı amaçlamaktadır.

Yenilikçi Özellikler ve Genişleme Planları

Bridgestone VX-R Traktör lastikleri, Bridgestone’un tarım lastikleri yelpazesinde ağırlığı ve yuvarlanma direncini azaltan Enliten teknolojisini kullanan ilk lastiktir. Şirket ayrıca bazı petrol bazlı yağları sürdürülebilir malzemelerle değiştirerek sürdürülebilirlik taahhüdünü daha da destekledi. Ek olarak, lastikler güçlendirilmiş bir yapıya sahiptir ve tarlada ve yollarda daha fazla darbe direnci sağlar. 2023 yılında Bridgestone VX-R Traktör lastikleri 23 ebatta satışa sunulacak ve 2024 yılına kadar ürün yelpazesinin iki katına çıkması bekleniyor.

Bridgestone Hassas Lastik Basıncı Yönetimi Uygulamaları

Bridgestone Lastikleri, Agro-Tyre-Pressure mobil uygulamasını geliştirmek için diğer lastik şirketleriyle iş birliği yaptı. Bu uygulama, çiftçilerin farklı marka zirai lastikler için doğru lastik basıncını ayarlamasını sağlar. Uygulamayı kullanarak ve uygun basınç seviyelerini koruyarak, çiftçiler lastiklerinin ömrünü sağlıklı şekilde uzatabilmektedir.