Bridgestone Sağlık Çalışanları için Siperlik Üretiyor

Bridgestone, yerel Ohio hastanelerine kişisel koruyucu ekipman sağlamak için Akron Teknik Merkezi’ndeki kaynaklarını kullanıyor. Firma, koronavirüs ile mücadele için teknik merkezdeki çalışanların şirketin prototipleme teknolojisini kullandığını belirtti. 3D yazıcılar ile Ohio’daki yerel hastanelere ve dışarıda çalışanlara bağışlanmak üzere yeniden kullanılabilir yüz siperlikleri üretiliyor.

Bridgestone Teknik Merkezi’nin İmkânları Kullanılıyor

Bridgestone, bu tür yüz siperliklerinin yüzün maskesiz bölümlerini de kapladığını ve yeniden kullanıma izin veren malzemelerden yapıldığını belirtti. Şirketin Ohio’da bulunan ve 2012 yılında açılan 100 milyon dolarlık Amerika Teknik Merkezi’nde 700 teknisyen ve destek personeli istihdam ediliyor. Teknik merkezdeki imkânlar bugün koronavirüs ile savaşmak için de kullanılıyor.

Bridgestone Salgınla Mücadeleye Katkı Sağlıyor

Bridgestone, Kuzeydoğu Ohio’daki yerel halk sağlığı çalışanlarını desteklemenin yanı sıra temel işletme ve çalışanları ile ABD’nin başka bölgelerindeki koronavirüs savaşına da yardımcı oluyor. Bridgestone, tüm bayileri ile bu salgın sırasında yerel topluluklar için vazgeçilmez bir hizmet sağlayıcı olarak çalışmaya devam ediyor.

Bridgestone Ailelere Yardım Ulaştırıyor

Bridgestone Amerika’nın perakende satış noktalarında gelişmiş temizlik ve arındırmanın ötesine geçen katı güvenlik önlemleri bulunuyor. Oto bakım ve lastik satış noktalarında koronavirüs bulaşma riskine karşı temassız hizmet sunuluyor. Bridgestone, ayrıca Boys & Girls Club of America ile iş birliği içerisinde ihtiyacı olan çocuklara ve ailelere yardım ulaştırıyor.

Koronavirüs Süresince Güvenlik Ön Planda

Bridgestone Amerika’nın motor sporları direktörü Lisa Boggs da koronavirüs süreci hakkında konuştu: “En önemli önceliğimiz her zaman takım arkadaşlarımızın, müşterilerimizin, taraftarlarımızın ve topluluklarımızın güvenliği ve refahıdır; şimdi buna her zamankinden daha fazla odaklandık. Tıpkı herkes gibi, takımlarımız da bu mücadelede yardımcı olmak için ellerinden geleni yapıyor ve yarışa dönüşü dört gözle bekliyorlar.”