Continental Kendi Ürettiği Otonom Robotlarla Verimliliğini Artırıyor

Continental, kendi üretiminin verimliliğini daha da arttırmak için son teknoloji, otonom nakliye araçları geliştiriyor. Örneğin, şirket içinde geliştirilen ve üretilen otonom Otomatik Kılavuzlu Araçlar (aAGV) Continental’in fren sistemlerinin üretiminde kullanılıyor ve bir tonun üzerindeki ağır yükleri taşıyabiliyor. Bu gibi teknolojik çözümler, Continental’in Endüstri 4.0 stratejisinin ayrılmaz parçası. Continental, bu yöntemle; yüksek şeffaflık ve öngörülebilirlik, kısa üretim süreleri, düşük envanterler ve yüksek esneklik ile dijitalleştirilmiş süreçler ve veri akışları kullanarak tüm değer zincirini optimize etmeyi amaçlıyor.

Otonom Robotlar Pek Çok İş Dalında Kullanılabiliyor

Continental, aAGV geliştirmenin yüksek potansiyele sahip olduğunu söylüyor. Bu, Endüstri 4.0 için olduğu kadar, ürünlerin otonom taşınması ile verimliliğin arttırılabileceği diğer birçok iş dalı için de geçerli. Continental aAGV, Zvolen’deki (Slovakya) ve Frankfurt am Main’deki (Almanya) Continental tesislerinde her geçen gün performans ve taşıma kapasitesini sergiliyor. Geliştirme aşamasındaki ilk robotik araçlar artık başlangıç ​​ve varış noktası arasında otonom olarak test sürüşü yapıyor ve fren üretimi için malzeme taşıyor. Kendilerini doğru yöne yönlendirebilen AAGV’ler, engellerden etkili bir şekilde kaçınabiliyor. Bu kurum içi geliştirme, diğer faktörlerin yanı sıra Continental’in binek otomobil iş dalında sahip olduğu yüksek teknolojiler sayesinde mümkün oldu. Radar, kamera, ultrasonik ve Lidar gibi son derece güvenilir otomotiv sınıfı çevresel sensörlerin yanı sıra sensör füzyonu ve çevre modeli uzmanlığı, aAGV’nin geliştirilmesinde önemli rol oynadı.

Continental Rekabet Gücüne Katkı Sağlıyor

Continental’in Otonom Mobilite ve Güvenlik iş alanının Hidrolik Fren Sistemleri iş biriminde Çalıştırma ve Gelecek Ürünler bölümü başkanı Alexander Schmitt: “Üretimde verimliliği arttırmak, uzun vadeli rekabet gücüne önemli katkı sağlıyor. Bu nedenle, süreçlerimizi daha esnek ve verimli bir şekilde şekillendirmemize yardımcı olan bir çözüm geliştirmek için aAGV’yi ağır yükler için kullanmaya karar verdik. Partnerlerimizin teknolojileriyle birleşen kendi uzmanlığımızla, üretim süreçlerimizi optimize eden ve aynı zamanda çekici bir iş fikri olan endüstriyel bir çözüm geliştiriyoruz.”