Safranbolu Belediyesi Covid-19’a Karşı Geliştirilmiş Otobüsleri Kullanacak

Anadolu Isuzu bir ilke imza atarak Türkiye’de Türk mühendisler ile Covid-19’a karşı önlem sağlamak için güvenli otobüsler tasarladı. Otobüs içerisinde dezenfektan aparatı, sürücü için koruma kabini ve koltuklarda uyarı işaretlemeleri bulunuyor. Covid Önlem Paketi uygulamasına sahip Isuzu Novociti Life, Karabük’ün turistik ilçesi Safranbolu’da kullanılmaya başlandı. Hedef, virüsün yayılmasını önleyerek yolculuların güvenliğini korumak.

Isuzu Novociti Life Yakıt Tüketini de Azaltarak Tasarruf Sağlayacak

Safranbolu belediye başkanı Elif Köse ve başkan yardımcısı Onur Varlı ile Anadolu Isuzu’nun satış yöneticisi Murat Küçük’ün de katılım gösterdiği törende 7 adet Isuzu Noviciti Life belediyeye teslim edildi. Törende konuşan Elif Köse, araçlardan birinin Isuzu Anadolu tarafından belediyeye hediye edildiğini belirtti. Köse, salgınla mücadeleye destek sağlayan araçların aynı zamanda çevre dostu tasarıma sahip olduğunu belirtti. Köse, bunun çevreci belediye anlaşıyla uyumlu olduğunu; araçların düşük yakıt tüketiminin ise belediye bütçesine katkı sağlayacağını söyledi.

Isuzu Novociti Life Otobüsler Dar Sokaklarda Kullanıma Uygun

Köse, Isuzu Novociti Life otobüslerin aynı zamanda engelli vatandaşların kullanımı için de uygun olduğunu söyledi Covid-19 önlemleri kapsamında geliştirilen araçlar, semtin dar yolları için de uyumlu ebatlara sahip. Köse, araçların çevreye zarar vermeden her vatandaşa uzun yılllar boyunca hizmet sunacağını söyledi. 60 kişiye kadar yolcu taşıma kapasitesine sahip otobüsler, minibüs boyutunda görünüme sahip. Isuzu Novociti Life FPT marka NEF4 model motora sahip. Araç, 186 beygir güç ve 680 Nm tork üretebiliyor. Euro 6C emisyon normlarını karşılayabilmek için geliştirilen motor teknolojii ile yakıt tasarrufunu ve enerji verimliliğini arttırıyor.

Isuzu Novociti Uluslararası Çapta Ödüle de Sahip

Anadolu Isuzu’nun toplu taşıma satışları alanındaki yöneticisi Murat Küçük, uluslararası çapta ödüllendirilmiş olan otobüsün engelli ve yaşlı vatandaşlar için rahatlık sağladığını belirtiyor. Küçük, törende semt sakinlerinin güvenliği için Isuzu’yu seçen Safranbolu Belediyesi’ne teşekkür etti ve uzun yıllar şehre hizmet verecek olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.