Falken Azenis FK510 Test Sonuçları

Falken Azenis FK510 yaz lastiği, Ace Lenkrad dergisinin bağımsız lastik testi uzmanları tarafından değerlendirildi. Dergi, Falken yaz lastiği hakkında “Şiddetle Tavsiye Edilir” değerlendirmesinde bulundu. Ace Lendrak Yaz Lastiği Testi kapsamında 225/45R17 ebadındaki dokuz lastik ayrıntılı olarak incelendi. Test sonucunda 152 puan alan Falken Azenis FK510, kazananın sadece beş puan gerisinde kaldı. Falken yaz lastiği, lastik testi sonucunda iyi değerlendirmeler elde etti.

Falken Azenis FK510 Islak Zeminde Güvenlik Sağladı

Falken Azenis FK510, özellikle “Islak Zeminde Güvenlik” kategorisindeki testlerde güçlü performans sergiledi; 68 puanla kategori birincisi oldu. Falken yaz lastiği, diğer test kategorilerinde de etkileyici sonuçlar elde etti. Lastik testi kapsamında “Kuru Zeminde Güvenlik” kategorisinde birinciden sadece 2 puan gerideyken; “Çevre ve Ekonomi” kategorisinde aralarında yalnızca 3 puan vardı.

Falken Azenis FK510 Özellikleri Neler?

Falken Azenis FK510, markanın en yeni ultra yüksek performans lastikleri içerisindedir. Kuru ve ıslak zeminlerde yüksek yol tutuşu ve kısa fren mesafeleri sağlamak için geliştirilmiştir. Geniş kanalları, suyu hızlı bir şekilde dışarı atarak suda kızaklama riskini minimuma indirmesini sağlamaktadır. Falken yaz lastiği, asimetrik sırt deseni ile sportif performans sergilemektedir. Basıncın zeminle temas ettiği bölgede dengeli dağılmasını sağlayan tasarımı, düzensiz aşınma riskini düşürmektedir.

Falken Azenis FK510 Ebatlar

225/45R17 Falken Azenis FK510, bugün otomotiv pazarındaki en popüler segmentlerden biri olan kompakt sınıftaki araçlar için mükemmel bir yazlık lastik seçeneğidir. Falken yaz lastiği, 2016 yılında piyasaya sürülmüştür ve 103 ayrı ebada sahiptir.

Falken Lastik Hakkında

Falken, 1983’te Japonya’da kurulmuş olan lastik sektörü içerisinde 40 yıla yakın tecrübeye sahiptir. Yüksek performanslı lastikler yanı sıra motorsporları alanındaki başarıları ile de ön plana çıkmıştır. Falken lastikler, Türkiye’de Sumitomo Kauçuk Grubu bünyesinde AKO Grup ile işbirliği içerisinde üretilmektedir. Bu sayede yüksek performanslı lastikler, ucuz fiyatlar ile pazara sunulmaktadır. Marka, Türkiye’nin yanı sıra, ABD, Brezilya, Çin ve Güney Afrika’da da üretim tesislerine sahiptir.