Bridgestone Lastik Sektörü İçerisinde Rekabetçiliği Arttıracak

Bridgestone, lastik sektörü içerisinde kârlılığı artırmayı amaçlayan, yakın zamanda açıklanan orta-uzun vadeli iş stratejisinin bir parçası olarak üretim ayak izini yeniden yapılandırmayı planlıyor. Şirket, orta-uzun vadeli strateji güncellemesinde kâr marjlarını iyileştirmek için işleyişi yeniden organize edeeğini;  tedarik ve lojistik zincirinde gider ve maliyet reformları gerçekleştireceğini belirtti. Bridgestone, geçtiğimiz günlerde European Rubber Journal’a verdiği demeçte, küresel rekabet zincirinin yapısı ve avantajı açısından çeşitli olasılıkları değerlendirdiklerini söyledi.

Bridgestone’un Hedefi Lastik Sektörü Kârlılığını Maksimuma Ulaştırmak

Bridgestone’un güncellenen stratejisi, aynı zamanda gelecek yıllarda kazanç gücünü yeniden inşa etmek için “kesin yatırım seçimi”ni şart koşuyor. Bridgestone, kaynakları “sağlam kârlılığa” sahip alanlara yoğunlaştıracağını ve bu alanlara “yoğun” yatırım yapacağını söylüyor. Bunlar, grubun temel kauçuk ve lastik endüstrisi iş dalının yanı sıra kaplama ve web / filo çözümlerini içeriyor. Bridgestone yetkilileri, bu kararın şirketin “yatırım getirisini ve nakit üretimini en üst düzeye çıkarmasına” izin verirken kâr tabanını iyileştirmesine olanak tanıyacağını söylüyor. Lastik sektörü devi Bridgestone, ayrıntıların daha sonra açıklanacağını da belirtti.

Lastik Sektörü Devi “Bridgestone 3.0” Stratejisini Uygulayacak

Bridgestone’un stratejisinin güncellenmiş versiyonunda, mevcut ekipmanın maksimum kullanımı ve üretkenliğin artırılması yoluyla grubun ana iş alanında “operasyonel mükemmellik” ilkesine odaklanılıyor. Ayrıca Bridgestone, toptan / perakende fiyat yönetimi ve e-ticaret gibi satış kanallarını iyileştirerek premium kategorisindeki satışları güçlendirmeye çalışacak. Japon lastik üreticisi, “tüm lastik endüstrisi kâr yapısındaki bozulmayı” ele almak için Temmuz ayı başlarında “üçüncü kuruluş” veya Bridgestone 3.0 olarak adlandırılan yeni “orta-uzun vadeli” iş stratejisini açıklamıştı.

Bridgestone Lastik Endüstrisi için Paralel Platformlar Geliştiriyor

Bridgestone, temel iş dalları olan kauçuk ve lastik endüstrisi alanında gücünü daha da arttırmayı; buna paralel olarak çözümler ve platformlar geliştirerek “oyun alanını temelden değiştirmeyi” hedefliyor. Bridgestone, lastik sektörü içerisindeki konumunu güçlendirmek için yönetim sistemleri, Mobox abonelik modeli, Toolbox lastik veritabanı platformu ve Tirematics izleme sistemi dâhil olmak üzere çeşitli hizmet operasyonlarını da kullanacağını söyledi.