Yeni Nesil Lastikler: Dunlop All Season 2 ile Her Mevsime Hazır Olun!

Avrupa lastik pazarı, Goodyear’ın yeni bir ürünüyle heyecan verici bir döneme giriyor. Yeni Dunlop All Season 2 lastikleri, orta fiyat segmentinde yer alarak 2023-2028 yılları arasında yıllık %2-3’lük bir büyüme öngörülen tüm mevsim lastik pazarında dikkat çekiyor. Bu yeni Dunlop lastikleri şehir araçlarından crossover’lara kadar geniş bir araç yelpazesine uygun. Goodyear’a göre, sürücülerin taleplerini karşılamak adına geliştirilen bu ürün, modern bir ürün arayan sürücülerin beklentilerini karşılıyor ve dayanıklılık ve performans sağlayan lastikler geliştirmekte uzman bir üreticiden geliyor.

Dunlop All Season 2 Dört Mevsim Lastikler Nasıl Geliştirilidi?

Dunlop All Season 2’nin geliştirilmesinde 18 ay boyunca 12.500 saatten fazla zaman harcandı ve gerçek dünya denemelerinin yanı sıra sanal gerçeklik ortamında da testler yapıldı. Üreticiye göre, yeni ürünün önemli avantajlarından biri çekici fiyat-kalite oranıdır ki bu, Avrupalı sürücülerin %51’inden fazlasının önemli bir nokta olarak belirttiği bir özelliktir. 2020 Debica Navigator 3’ten alınan diş deseni, yan yana ve boyuna kilitleyebilen 3D kanallara sahiptir; bu da diş sertliğini artırır ve lastiğin kar üzerinde etkili olmasını sağlayan tutuş kenarlarını oluşturur. Ayrıca, optimize edilmiş karkas şekli yüksek mukavemetli malzemelerle birleştirilerek ıslak ve kuru yüzeylerde stabilite ve tutuş özellikleri artırılır ve temas yüzeyindeki homojen basınç da lastiklerin daha dayanıklı olmasını sağlar.

Goodyear Pazarlama Direktörü Sonja Leneveu Neler Söyledi?

Goodyear Avrupa Tüketici Lastikleri Pazarlama Direktörü Sonja Leneveu, “Dunlop kendi segmentinde güçlü bir marka ve tüm mevsim lastik pazarındaki sunumumuzu daha da geliştirecek yeni nesil lastikleri sunmaktan memnuniyet duyuyoruz,” dedi. “Lastiğin geliştirilmesine binlerce saat harcandı ve son teknolojiyi içeriyor, bu da yıl boyunca her türlü hava koşuluna hazır olmak isteyen milyonlarca Avrupalı sürücü için ideal bir seçenek haline getiriyor. “Dunlop All Season 2’nin teslimatları Şubat ayında başladı ve yıl sonuna kadar 14 ila 19 inç arasında değişen toplam 59 boyutta mevcut olacak.