Volkswagen ID.3 için Bridgestone Turanza Eco Seçildi

Markaya ait ilk elektrikli araç olan Volkswagen ID.3 için Bridgestone Turanza Eco lastikleri tercih edildi. Bridgestone yaz lastiği , düşük yuvarlanma direnci sağlayan Enliten Teknolojisi ile ön plana çıkıyor. Bridgestone , “Enliten Teknolojisi”ne sahip lastiklerin standart premium yaz lastiğine oranla % 30 daha düşük yuvarlanma direnci sağladığını söylüyor.

Bridgestone Turanza Eco Batarya Ömrünü Uzatıyor

Bridgestone Turanza Eco , elektrikli araçların batarya ömrünü önemli ölçüde uzatıyor. Böylece orijinal ekipman lastiği olarak Volkswagen ID.3 sürücülerinin aracın maksimum menzilinden yararlanmasını sağlıyor. Buna ek olarak, Enliten Teknolojisi ile geliştirilen lastikler, eşdeğer standart premium yaz lastiklerine oranla %20 daha düşük ağırlıkları ile yakıt / batarya tasarrufu sunuyor.

Bridgestone Turanza Eco Seal Teknolojisini Kullanıyor

Bridgestone , Enliten teknolojisine sahip lastikler üretilirken daha az ham madde kullanıldığını; bunun çevresel açıdan da fayda sağladığını söylüyor.  Bridgestone Turanza Eco deseninin 19 ve 20 inçlik ebatlarında; delinme durumunda yola devam edebilmeyi sağlayan B-Seal teknolojisi de kullanılıyor. Bu teknoloji ile lastik içerisinde yer alan jel tabaka, deliklerin kapatılmasını sağlayarak; yolda kalma durumundan sürücüleri kurtarıyor. Bridgestone Turanza Eco , Volkswagen ID.3 için 18,19 ve 20 inç ebatlar ile sunuluyor.

Bridgestone Enliten Volkswagen ID.3 için İdeal Performansı Sunuyor

Volkswagen’in şasi geliştirme alanı başkanı Karsten Schebsdat: “ Volkswagen ID.3 ile Golf’ten bu yana en büyük lansmanımızı gerçekleştirdik. Sürücülerin aracın tüm performansından ve çevresel özelliklerinden faydalanabilmesi için lastiklerin mükemmel olması gerektiğini biliyorduk. Bu yüzden ID.3 için Bridgestone Turanza Eco ve Enliten Teknolojisi’ni seçtik. Enliten Teknolojisi ile yuvarlanma direncinin önemli ölçüde azaltılması, özellikle elektrikli araç menzilinde ve ID.3’ün pil tasarrufu üzerinde büyük bir etkiye sahip. Enliten Teknolojisi, e-mobilitenin uygulanabilirliği konusunda algıların değiştirilmesine yardımcı oluyor. Kesinlikle çığır açan bir teknoloji.