Nissan ve Toyota için Hangi Bridgestone Yaz Lastiği Sunulacak?

Dev premium lastik markası Bridgestone, Japon otomobil markaları ile ortaklıklarını geliştirmeye devam ediyor. Marka, Nissan ve Toyota ile olan iki orijinal ekipman anlaşmasını duyurdu. Bridgestone lastikler, yeni Nissan Note Aura ve Toyota Corolla Cross için seçildi. Yeni otomobiller için farklı Bridgestone yaz lastiği desenleri tercih edildi.

Nissan Note için Bridgestone Yaz Lastiği Turanza T005 Seçildi

Nissan Note Aura hatchback araçlar, fabrikadan 205/50R17 Bridgestone Turanza T005 A lastikler ile çıkacak. Lastiğin enerji verimliliği yeni Nissan hibrit otomobil modeli için optimize edildi. Bridgestone yaz lastiği özel blok düzenine sahip deseni ile zeminle optimum temas sağlıyor. Premium lastik, yaz aylarında ıslak ve kuru zeminlerde yüksek yol tutuşu ve kısa fren mesafeleri ile güvenliği arttırıyor.

Nissan ve Toyota için Hangi Bridgestone Yaz Lastiği Sunulacak?

Toyota Corolla’nın Tercihi Premium Lastik Bridgestone Alenza 001 

Toyota Corolla Cross araçlar ise 215/60R17 Bridgestone Alenza 001 lastikleri ile donatılacak. Cross, seri içerisinde bu lastikleri kullananan ilk araç olacak. Aynı şekilde bu lastik de otomobil üreticisi ile işbirliği içerisinde yuvarlanma direncini azaltacak şekilde optimize edildi. Bridgestone yaz lastiği, bu sayede yakıt tüketimini azaltacak. Orijinal ekipman lastikler, yanaklarında markaların belirlediği OEM kodlarını taşıyacak.

Bridgestone Alenza 001, öncelikle asfalt yüzeylerde kullanım için tasarlanmış bir SUV araç lastiği. Premium lastik, bu araçların performansını maksimize etmek için tasarlandı. Bridgestone yaz lastiği, kuru ve ıslak zeminlerde güvenlik ve performans sağlıyor. Premium sürüş deneyimi yaşatan lastik, aynı zamanda uzun ömürlü ve dayanıklı yapıya sahip.