Michelin Pilot Sport 4 Auto Express’ten Tam Puan Aldı

Avrupa’nın en prestijli otomobil dergileri arasında bulunan Auto Express , yaz lastikleri hakkında incelemelerde bulundu. Michelin Pilot Sport 4 , değerlendirilen dokuz lastik arasında en yüksek puana sahip olan üründü. Michelin yaz lastiği hakkında olumlu yorumlarda bulunan Auto Express, firmanın hangi türde olursa olsun özel lastikler geliştirdiğini söyledi.

Michelin Pilot Sport 4 Yorum

Auto Express: “ Michelin Pilot Sport 4 yaz lastiğinin Pilot Sport 3’ün devamı olduğunu düşünebilirsiniz ancak Michelin dünyasında işler asla bu kadar basit değildir. Fransız lastik devi, ismine rağmen bu lastiğin daha fazla sportiflik sağlayan Michelin yaz lastiği serisi Super Sport için bir güncelleme olduğunu ve Michelin Pilot Sport 3 ile pek fazla ilgisi olmadığını anlatmak için çok uğraştı. Michelin Pilot Sport 4 bizim için kazanan lastik. ”

225/40 R18 Michelin Pilot Sport 4 Test Sonuçları

Auto Express’e göre Michelin yaz lastiği , pistte sportiflik iddialarını doğruladı. Hem ıslak hem kuru zeminde üstün frenleme performansı sunarak diğer premium rakiplerin sıradan görünmesini sağladı. Michelin Pilot Sport 4 , ıslak ve kuru zeminlerde yüksek manevra kabiliyeti ve viraj performansı sunmanın yanında yakıt verimliliğinden ödün vermedi. Aynı zamanda suda kızaklama testlerinde de başarılı sonuçlar elde etti.

TestPerformans Yüzdesi
Kuru Zeminde Manevra Kabiliyeti%99.70
Kuru Zeminde Fren Performansı%100
Islak Zeminde Manevra Kabiliyeti%99.80
Islak Zeminde Fren Performansı%100
Islak Zeminde Viraj Performansı%98.90
Düz Yolda Suda Kızaklama Performansı%99.60
Dönüşlerde Suda Kızaklama Performansı%96.00
Yuvarlanma Direnci%98.00
Kabin Gürültüsü%98.00
Toplam%100

Michelin Yaz Lastiği Yorumları

Michelin yaz lastiği desenleri, sürücüler tarafından yüksek yol tutuşu ve konfor özellikleri ile bilinen, rüştünü ispatlamış ürünlerdir. Yüksek doğal kauçuk oranına sahip yumuşak hamurları ile Michelin yaz lastikleri, zemine en iyi şekilde tutunurlar. Bu sayede kısa fren mesafeleri, yüksek manevra kabiliyeti ve üstün viraj performansı sunarlar. Michelin Pilot Sport 4 ise ekstra sportif performans için geliştirilmiştir. Bu lastiğin direksiyon manevralarına en hızlı şekilde karşılık verdiği anlamına gelmektedir. Lastiğin sırt deseni, firmanın motorsporları alanındaki tecrübesinden yararlanılarak tasarlanmıştır. Michelin Pilot Sport 4 , üstün performansını hem ıslak hem kuru zeminde sürdürmektedir. Özel tasarımı, aynı zamanda suda kızaklama riskini de en aza indirmektedir.