Metzeler Motosiklet Lastikleri Isle Of Man TT Yarış Sponsoru Oldu

Metzeler Lastikleri, İrlanda Denizi’ndeki Man Adası’nda düzenlenen prestijli Isle of Man TT motosiklet yarışları için resmi sponsor oldu. Anlaşma beş yıllığına imzalandı ve 2023’ten 2027’ye kadar geçerli olacak şekilde planlandı. Orijinal adı Tourist Trophy olan Isle of Man Yarışı, 1907’den beri Snaefell Dağı’ndaki 60.72 km’lik yol güzergahında düzenleniyor ve motosiklet yarışları sürücülerinin arasında efsane haline geldi.

Metzeler Racetec RR Motosiklet Lastikleri Nasıl Geliştiriliyor?

Metzeler Racetec RR lastikleri, şirketin özel pistlerde değil, çoğu zaman halkın erişebildiği yollarda düzenlenen yarışlardaki engin deneyimi kullanılarak geliştiriliyor. Şirket, bu tür güzergahlarda pilotların kendilerini günlük hayatta sıradan motosikletçilerle aynı durumlarda bulduklarını ve bunun sonucunda yol yarışlarının yeni Metzeler lastikleri için test edilmesi ve geliştirilmesi için bir test alanı olduğunu ve olmaya devam ettiğini belirtiyor. Şirket, “Yol yarışları organizasyonuna katılımı ve bu süre zarfında geliştirilen bilgi birikimi sayesinde Metzeler üreticisinin lastik yelpazesi, sportif Sportec M9 RR gibi başarılı yeni modellerle önemli ölçüde zenginleştirildi” diye ekliyor.

Gerçekleşen İş birliği İçin Metzeler Süreçten Oldukça Memnun

Yarışmayı yöneten Isle of Man İşletme Departmanı Yarış Müdürü Paul Phillips: “Metzeler lastikleri olarak bu yıldan itibaren Isle of Man TT’nin bir diğer resmi sponsoru olmasından büyük mutluluk duyuyoruz,” diyor. Ayrıca “Amacımız, resmi ortaklarımızla birlikte yarışları tüm katılımcılar için daha da cazip hale getirmektir ve Metzeler zaten TT ile ayrılmaz bir şekilde bağlantılıdır ve lastikleri, etkinliklerini uzun süredir kanıtladıkları için birçok takımın tercihidir. Bunun önümüzdeki yıllarda gelişecek başarılı bir iş birliği olacağından eminiz.” açıklamalarında bulunuyor.

Metzeler Lastikleri Pazarlama Direktörü Neler Söyledi?

Metzeler lastikleri pazarlama direktörü Francesco Pietrangeli, “Isle of Man TT dünyanın en eski ve en ünlü motosiklet yarışlarından biridir ve eşsiz, zamansız bir çekiciliğe sahiptir,” dedi. “Şirketimiz uzun süredir yol yarışlarında yer alıyor ve yıllar boyunca Racetec RR lastiklerimizle destekleyerek birçok sürücünün başarılı olmasına yardımcı olduk. Yeni anlaşmanın imzalanması, yol yarışlarına katılımımızın mantıklı bir devamı ve aynı zamanda markamızın 160. yıldönümünü kutlamanın en iyi yoludur.” Açıklamalarında bulundu.