Maxxis Elektrikli Otomobiller için Yeni Lastiklerini Tanıttı

Maxxis, elektrikli araçlar için özel olarak tasarlanan en yeni yaz binek lastiği CST Saleks E-X1’i tanıttı. Bu yenilikçi lastikler Avrupa’daki ilk gösterimini Almanya’daki The Tire Cologne fuarında yaptı. Rusya dahil 20 ülkeden müşterilerin yeni ürünü deneyimlemek üzere davet edildiği sunum ve ardından test sürüşü, şirketin Çin’in Kunshan kentindeki test sahasında gerçekleştirildi.

Maxxis Lastikleri Elektrikli Araçların İhtiyaçlarına Cevap Veriyor

Elektrikli araç pazarı büyümeye devam ettikçe, bu araçların benzersiz özelliklerine göre uyarlanmış lastiklere olan talep de artıyor. Maxxis, “Elektrikli araç pazarı genişlemeye devam ediyor ve bu tür araçların benzersiz özelliklerine göre uyarlanmış lastiklere ihtiyaç var” dedi. Saleks E-X1 lastikleri, elektrikli araçların daha ağır olmasıyla ilişkili artan yüklere dayanacak şekilde devrim niteliğindeki teknolojilerle tasarlanmıştır.

Maxxis Saleks E-X1 Lastikleri Nasıl Performans Sunuyor?

Saleks E-X1, standart lastiklerle karşılaştırıldığında ıslak yollarda frenleme verimliliğinde %10’luk bir iyileşme sunuyor. Ayrıca lastikler, elektrikli otomobillerin menzilini olumlu yönde etkileyen yuvarlanma direncini %5 oranında azaltıyor ve kullanım ömrünü %3 oranında artırıyor. Geliştiriciler ayrıca lastiklerin aerodinamik özelliklerini de geliştirerek daha iyi enerji verimliliğine katkıda bulunmuşlardır. Sırt deseni sürüş konforunu iyileştirmek için rafine edilmiş ve V şeklindeki kılcal kanal tasarımı temas alanını stabilize ederek dengeyi artırmıştır.

Maxxis Saleks E-X1 lastikleri Üstün Yol Tutuş Sağlıyor

Saleks E-X1 lastikleri, ıslak koşullarda kaymayı önlemek için su filmini parçalayan optimize edilmiş bir oluk açısına sahiptir. Dört uzunlamasına kanal, yol temas alanındaki nemi etkin bir şekilde giderir ve kapalı omuz tasarımı titreşimi ve gürültüyü azaltır. Lastik karkası güçlendirilerek yapısal sertliği %15-20 oranında artırılmış ve ağır elektrikli araçlarda tipik olarak karşılaşılan yüksek yüklere karşı daha dayanıklı hale getirilmiştir. Lastiğin içindeki ek bir ses emici katman akustik konforu artırır.

Yeni Enerji Araçları için En İyi Lastik: Saleks E-X1

Geçtiğimiz günlerde Saleks E-X1, Çin’de “Yeni Enerji Araçları için En İyi Lastik” olarak ApexTire2023 ödülünü aldı. CST Lastikleri Genel Müdürü Jamie Hsu yeni ürünle ilgili heyecanını dile getirerek şunları söyledi: “Kendi segmentinde yeni bir standart belirleyecek olan Saleks E-X1’i tanıtmaktan heyecan duyuyoruz. Yeni ürünümüz son teknoloji bir tasarıma sahip ve dünya çapında elektrikli otomobil sahiplerinin artan taleplerini tam olarak karşılayarak olağanüstü düzeyde yol tutuş ve konfor sağlıyor.” Bu gelişmiş özellikleriyle Saleks E-X1, tüm dünyadaki elektrikli araç sahiplerinin tercihi olmaya hazırlanıyor.