Kumho TCR Yarışları için Lastik Tedarikçisi Oldu

Kumho Lastikleri, 2022’den itibaren Avrupa TCR Yarışları için resmi lastik tedarikçisi olarak seçildi. Kumho Ecsta S700 kuru, W701 ise ıslak zemin koşullarında motor sporları rekabeti sağlayacak. Düzenlemeler kapsamında Kumho lastikler TCR İspanya, TCR Doğu Avrupa ve TCR Danimarka’ya da tedarik edilecek.

Avrupa TCR Yarışları Hakkında

Avrupa TCR Yarışları (TCR Europe) ilk olarak 2015 yılında ortaya çıktı. Yarışlar kapsamında 350 hp’ye kadar çıkabilen, 2.0 litrelik turboşarjlı motorlara sahip seri üretim touring araçlar kullanılıyor. World Sporting Consulting (WSC) tarafından düzenlenen motor sporları mücadelesinde FIA tarafından belirlenen kurallara uyuluyor.

Kumho Lastikleri Motor Sporları Alanında İlerliyor

Kumho Lastikleri Küresel Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Tony Gangseung Lee: “Kumho, WSC Group ile yeni ortaklığa katılmaktan mutluluk duyuyor. Bu ortaklığı, motor sporları teknolojisi imajımızı ve küresel pazardaki marka bilinirliğimizi geliştirmek için kullanacağız.”

Kumho Lastikleri Yarışlar için Avantaj Sunuyor

Avrupa TCR Yarışları organizatörü Paulo Ferreira: “Bu duyuruyu yapmaktan mutluluk duyuyoruz ve bu sezon Kumho Lastikleri ile çalışmayı dört gözle bekliyorum. Bir dizi TCR serisinde tek bir lastiğe sahip olmak hem organizatörler hem de rakipler için büyük anlam ifade ediyor. Ve bence Kumho’nun TCR lastiği üretiminde WSC ve seri destekçileriyle birlikte çalışması büyük öngörüsünü gösteriyor.”