Hankook 24 Saat Yarışları için Lastik Tedarik Edecek

Hankook Lastikleri’nin özel lastik tedarikçisi olduğu 2021 24 Saat Yarışları Serisi, 14 Ocak’ta başlayacak üç günlük yarış ile açılıyor. Motorsporları serisi Dubai’deki açılışın ardından 11 ay boyunca devam edecek. Seri; Porsche 991, Lamborghini Huracán, Mercedes-AMG GT4 ve Audi R8 gibi dünyanın en iyi premium süper otomobillerinin 24 saat boyunca hiç durmadığı bir dayanıklılık yarışı olma özelliği taşıyor.

24 Saat Yarışları için Lastikler Kritik Önem Taşıyor

2021 24 Saat Yarışları, Dubai’deki açılış turunun ardından İtalya, Belçika, Almanya, Portekiz, İspanya ve Amerika Birleşik Devletleri dâhil yedi ülkede gerçekleşecek sekiz turdan oluşacak. Hankook 24Saat Dubai yarışı, çölün ortasında bulunan 5,39 km’lik Dubai Autodrome’da gerçekleştirilecek. Güçlü kum fırtınalarının meydana geldiği ve iklim koşullarının değişken olduğu coğrafi koşullar dikkate alındığında, lastiklerin yüksek dayanıklılık ve güçlü yol tutuşu sağlaması gerekiyor. Her türlü zorlu sürüş koşulunda hızlı ve etkili bir şekilde viraj alınması ve fren performansının mükemmel olması, yarışta önem taşıyor. Bu nedenle zorlu motorsporları serisi için lastikler, performansın anahtarı olarak görülüyor.

24 Saat Yarışları için Üst Düzey Hankook Teknolojileri Sunuluyor

Hankook, 24 Saat Yarışları ‘nın 2015’ten beri resmi sponsoru. Zorlu motorsporları serisinde Hankook lastikleri, birinci sınıf marka değerini ve üst düzey teknolojilerini sergiliyor. Yarışmaya katılan tüm otomobillerde Hankook lastikleri kullanılıyor. 2020 sezonunda, Hankook Lastikleri sponsorluğundaki AtlasBX Motorsports takımı, ilk kez 24 saat dayanıklılık yarışı serisine katılarak GT4 sınıfı galibiyetine ulaştı.

Hankook Motorsporları Kültürünün Gelişmesini Destekliyor

Hankook, küresel motorsporları kültürünün gelişimine liderlik ediyor ve dünya çapında 60’tan fazla motor sporu serisi ve takımına yarış lastikleri tedarik ediyor. Hankook, kısa bir süre önce ise Gen3 yarış arabalarının dünyanın en prestijli elektrikli araç yarışında kullanılacağı 2022/23 “ABB FIA Formula E Dünya Serisi” nin özel tedarikçisi olarak seçildi.