Bridgestone

Birçok ülkede üretim ve pazarlaması yapılmakta olan Bridgestone, sahip olduğu 135 bin personeli ve 150 ülkedeki ofisleriyle bu sahanın kuvvetli ve başarılı isimleri sıralamasında ilk sıralardaki yerini muhafaza etmektedir. Elbette bu günkü başarısına ulaşması bir tesadüf sonucu değildir. Bridgestone, yaptığı mantıklı yatırımlar, akıllı hamleler ve özverili çalışma düzeni ile bu başarıyı hak ettiğini tüm dünyaya kanıtlamış bir firmadır. Bir çok sektörde hizmet vermekte olan başarılı kuruluşların yaptığının tersine Bridgestone, geçen yıllar boyunca üretim kalitesinde azalma yahut stabilite yakalamak yerine, her süre daha da iyisini üretebilmek için aşırı önemli AR-GE yatırımları yapmaktadır.

Japonya’da 1930 yılında başlamakta olan Bridgestone lastiklerinin başarı dolu hikayesi, ilk imalathanelerinden bu günlerde dünyaya dağılmış halde olan üretim tesislerine dek uzun bir yol kat etmiştir. Bridgestone’u bu kadar büyüten en ciddi etkin teknoloji ve sektörel AR-GE yatırımlarına verdiği önem ve gösterdiği özendir.

Oto lastik sektöründe bir aşırı firmada kullanılmakta olan bazı ortak kalite kontrol sistemleri olmaktadır ki bunların çoğu Bridgestone’un dünya teknolojilerine katkıları yardımı ile hazırlanmıştır. Bridgestone’u değişik kılan etkenlerin başında yaptığı yenilikçi yatırımların ve AR-GE çalışmalarının oldukça çok firmada olduğu bunun gibi sadece maliyetleri düşürerek daha aşırı nakit kazanmak değil, insan hayatına ve güvenliğin arttırılabilmesi amacıyla yapılıyor olmasıdır. Güvenlik kadar önemli olan bir başka etkin ise, standart oto lastiklerde kullanılan maddelerin doğaya vermekte bulunduğu zararı en üye indirgeyebilmek ve tabiat dostu oto lastik modelleri üretebilmektir.

Dünyayı kasıp kavuran, heyecan ve adrenalin dolu yarış serisi olan Formula 1 yarışlarında 2000 yılından 2007 yılına kadar dünya şampiyonunun lastik tedarikçisi ünvanıyla bilinmekte olan Bridgestone, 2007 yılından 2011 yılına kadar FıA Formula 1 Dünya şampiyonaları boyunca yarışçıların tek lastik tedarikçisi şekilde adını Formula 1 dünyasına altın harflerle yazdırmıştır. Kalitesi ile adını tüm dünyaya duyurmanın en mükemmel yolu olarak gördüğü Formula 1 yarışları boyunca edindiği bilgi ve verileri çok iyi bir değerlendirme ve analiz ekibinin çalışmalarının ardından AR-GE çalışmalarında değerlendiren Bridgestone, şimdilerde bu veriler vasıtası ile dünyanın en kaliteli ve dayanıklı, performans ve güvenliği bir arada sunabilen oto lastik üretimlerini gerçekleştirmektedir.

1989 yılında ülkemizin ekonomik gurur Sabancı Grubu ile oto lastik üretimine memleketimizde de başlayan Bridgestone, Lassa markalı oto lastiklerini 1997 yılına dek 196 bin metrekarelik bir tesiste üretim yaptıktan sonra yeni yatırımlar yaparak 260 bin metrekarelik çok fazla ciddi bir üretim kapasitesine sahip olan yeni tesisinde üretime geçmiştir. memleketimizde BRiSA adı ile bilinmekte olan Bridgestone ve Lassa işbirliği kapsamında imal edilen oto lastikler dünya standartlarındaki Bridgestone kalitesini ülkemizde de sunmaktadır.

Gerek istihdam olanakları, gerek alıcı memnuniyeti ve güvenliğine verdiği önemle Brisa bu gün dünya çapında satışa sunulur. toplam kalite yönetimi sertifikaları ve başarı ödülleri ile kalitesini aleni ortaya koyan Brisa ürünleri ile siz de güvenli bir sürüş ile tanışabilirsiniz.