Bridgestone Potenza RE050A RFT

bridgestone_potenza_re050a_rftBridgestone Potenza RE050A RFT

Bridgestone Potenza RE050A RFT (Run Flat Lastik), Bridgestone’un Max Performance Yaz lastiğidir. Patlasa da yol almaya devam edebilen lastik olarak bilinen run flat kategorisinde bulunan bu model, özel olarak BMW, Ferrari, Mazda ve MINI araçları için dizayn edilmiştir. Bridgestone Potenza RE050A RFT yabancı bir cismin lastiğe girmesi sonucu yaşanan hava basıncı kaybına rağmen run-flat teknolojisi sayesinde saatte maksimum 80 km hıza kadar ortalama 80 km yol alabilmektedir. Bridgestone Potenza RE050A RFT, ıslak ve kuru yollarda duyarlı ve hesaplanabilir yol tutuşunun yanı sıra iyi bir çekiş performansı sunması için tasarlanmıştır. Bridgestone Potenza RE050A RFT, donmaya yakın, karlı veya buzlu yollarda kullanım için uygun değildir.

Potenza_RE050aBridgestone Potenza RE050A RFT yüksek tutuş kararlılığı sunan sırt bileşenlerinin asimetrik bir şekil almış halidir. Dengeli dış omuz parçaları, orta sırt blokları ve sürekli dişleri yol tutuşunda duyarlılık, yüksek hızda dengelilik ve kuru yollarda çekiş gücü sağlamaktadır. Bunun yanı sıra Bridgestone Potenza RE050A RFT’nin çevresel ve yanal sırt kanalları ıslak zeminde lastiğin taban alanındaki suyu dışarı pompalayarak ıslak yolda temasın azalmasını minimize eder ve çekişi güçlendirir. İç omzun bitişiğinde bulunan sürekli sırt dizaynı, dayanıklılığı arttırır ve negatif kavis ayarlarına sahip süspansiyonlardan kaynaklanan aşınmalara karşı koyar. Lastiğin iç yapısı yol tutuşunu, yüksek hız kabiliyetini ve sürüş kalitesini arttıran spiral kaplı naylonla sağlamlaştırılmış ikiz çelik kemer içermektedir. Bridgestone Potenza RE050A RFT’nın yapısı aynı zamanda Side Support Run-Flat Technology yani Kenar Destekli Patlamış Halde Yola Devam Edebilme Teknolojisi’ ne sahiptir. Bu teknoloji, patlak, hava kaybına yol açtığında aracı destekleyen sağlamlaştırılmış yanaklara sahiptir.

Bridgestone Potenza RE050A RFT’nın çekişi ve yol tutuş kabiliyetinden dolayı Bridgestone, daha iyi çekiş ve lastik performansı için bu modelin dörtlü set halinde kullanılmasını tavsiye etmektedir. Bridgestone Potenza RE050A RFT, Potenza RE050A I RFT ve Potenza RE050A II RFT gibi diğer Bridgestone lastik modellerinden farklı olmakla birlikte bu modellerle karıştırılmamalıdır.